×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Grupa 5 Architekci z nowym projektem w Warszawie

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 17 mar 2022 13:16
Grupa 5 Architekci z nowym projektem w Warszawie
Warszawska pracownia Grupa 5 Architekci zaprojektowała nową inwestycję "Pauza Ochota" dla Unidevelopment w sercu Starej Ochoty, fot. mat. prasowe
Grupa 5 Architekci z nowym projektem w Warszawie
Grupa 5 Architekci z nowym projektem w Warszawie

Warszawska pracownia Grupa 5 Architekci zaprojektowała nową inwestycję dla Unidevelopment w sercu Starej Ochoty. Projekt ma wyróżnić się niepowtarzalną modernistyczną architekturą wpisującą się w historyczny charakter okolicy.

REKLAMA

Nowy projekt Grupy 5 Architekci zlokalizowany jest przy ulicy Tadeusza Joteyki, w centrum Starej Ochoty. W otoczeniu starodrzewu, powstanie kameralny budynek o podwyższonym standardzie wykończenia, składający się z apartamentów i lokali usługowych. Zakończenie budowy inwestycji " Pauza Ochota" planowane jest w przyszłym roku.

Przeczytaj też: Grupa 5 Architekci chce odmienić rosyjskie "Szpiegowo"

- Zależy nam, aby inwestycja współgrała z okoliczną tkanką miejską i odzwierciedlała jej unikalny charakter. Z tego powodu, w hołdzie dla patrona ulicy, przy której powstaje– wybitnego muzyka i dyrygenta Tadeusza Joteyko – zdecydowaliśmy się nazwać inwestycję Pauza Ochota - mówi Barbara Kunicka, dyrektor sprzedaży i marketingu w Unidevelopment SA.

Pauza Ochota to projekt, który w założeniu ma harmonizować się z zabytkowym otoczeniem dzielnicy i otwierać się na okoliczną zieleń. Elewacja od strony wewnętrznej została zaprojektowana z ciekawych, betonowych elementów. Elewacja frontowa stworzona ze szlachetnych materiałów z pewnością przykuje uwagę przechodniów. Do klimatu dzielnicy nawiązuje także dziedziniec ze strefą relaksu oraz elementami małej architektury z pergolą. Inwestor chciał osiągnąć integralność architektoniczną z otaczającym zabytkowym klimatem okolicznych uliczek.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie