×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Grupa 5 Architekci zaprojektuje inwestycję w sercu biurowego Służewca

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 04 wrz 2018 14:16
  • Aktualizacja: 04 wrz 2018 14:15
Grupa 5 Architekci zaprojektuje inwestycję w sercu biurowego Służewca
fot. unsplash

Mieszkania przeznaczone na długoterminowy najem to najnowsza inwestycja Golub GetHouse, która zlokalizowana będzie na warszawskim Służewcu przy ul. Postępu, w bezpośrednim sąsiedztwie centrum biurowego. Budynek z około 370 jednostkami mieszkalnymi, zaprojektuje wyłoniona w konkursie architektonicznym pracownia Grupa 5 Architekci.

REKLAMA

Inwestycja Golub GetHouse z mieszkaniami przeznaczonymi na długoterminowy najem powstanie przy ul. Postępu (działki nr 14/1 i 14/2), w pobliżu centrum biznesowego na Służewcu, którego łączne zasoby wynoszą obecnie ponad 1 100 000 m kw. powierzchni biurowej. Koncepcja zakłada realizację nowoczesnego budynku mieszkalnego z około 370 jednostkami o powierzchni od 28 m kw. do 70 m kw. W budynku o podwyższonym standardzie znajdzie się garaż podziemny i parking dla rowerów, a także bogata infrastruktura udogodnień dla mieszkańców – zarówno tych zlokalizowanych wewnątrz budynku, jak i w jego bezpośrednim otoczeniu. Będą mogli oni skorzystać m.in. z boisk do siatkówki i koszykówki, stref fitness (zewnętrznej i wewnętrznej), sali do gier, sali telewizyjnej czy ogólnodostępnej kuchni połączonej z tarasem i miejscem do grillowania. Wejście do budynku będzie prowadziło przez wspólne lobby z czynną całodobowo recepcją

Projekt inwestycji przy ulicy Postępu powstanie w renomowanym biurze architektonicznym Grupa 5 Architekci, które w swoim portfolio posiada zarówno zespoły budynków mieszkalnych i biurowych, jak też obiekty użyteczności publicznej. Pracownia założona w 1998 r. współpracowała między innymi przy realizacji koncepcji tak prestiżowych projektów, jak biurowiec Metropolitan w Warszawie czy Ambasada Królestwa Niderlandów. W 2018 r.  współprojektowana przez Grupę 5 Architekci nowa siedziba Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach zdobyła szereg prestiżowych nagród, między innymi Nagrodę Roku Stowarzyszenia Architektów RP (SARP) i Grand Prix Nagrody Architektonicznej POLITYKI.

– Wybór Grupa 5 Architekci stanowi gwarancję najwyższej jakości, kreatywności oraz doskonałej znajomości rodzimego rynku i oczekiwań przyszłych mieszkańców. Połączenie tych elementów z naszym bogatym doświadczeniem oraz wizją budynków przyszłości zaczerpniętą ze Stanów Zjednoczonych sprawia, że jesteśmy przekonani o sukcesie tego przedsięwzięcia. Stawiamy na niezwykle szeroką ofertę udogodnień, które w połączeniu z wysoką jakością, profesjonalnym zarządzaniem przez dedykowany zespół specjalistów Golub GetHouse oraz bardzo dobrą lokalizacją inwestycji, przełożą się na powodzenie wśród przyszłych mieszkańców. Poprzez nasz projekt, odpowiadamy na potrzeby osób zainteresowanych zamieszkaniem właśnie w tej części Warszawy, poszukujących nowocześnie urządzonych lokali o wygodnym metrażu, które zapewnią im codzienny komfort i bliskość miejsc pracy – powiedział Czarek Jarząbek, założyciel i prezes zarządu Golub GetHouse.

Elementem wyróżniającym inwestycję Golub GetHouse będą także ogólnodostępne, atrakcyjnie zagospodarowane tarasy na dachu budynku. Z kolei, na parterze, od strony ulicy Postępu przewidziano także około 500 m kw. na kawiarnię lub restaurację z zewnętrznym ogródkiem. Inwestor zaplanował również ponad 900 m kw. powierzchni z przeznaczeniem na usługi towarzyszące.

– Wyjątkowym wyzwaniem projektowym było spełnienie nie tylko programu inwestycyjnego, ale także zapewnienie równowagi pomiędzy funkcją mieszkalną a usługami towarzyszącymi, zarówno kubaturowymi jak i przestrzennymi. Zależało nam, aby strefy publiczne, półpubliczne i kameralne ulokowane na jednej działce, uzupełniały się nawzajem pozwalając jednocześnie na zachowanie dyskretnej autonomii. Projekt zakłada możliwość podziału funkcji w zależności od potrzeb przyszłych użytkowników. Z tego względu zadbaliśmy, aby najemcy mogli w pełni korzystać zarówno z szerokiego wachlarza aktywności, jak i przestrzeni przeznaczonej dla relaksu. Ogólnodostępne przestrzenie będą umożliwiały udział we wspólnych eventach czy też odpoczynek poza własnym lokum. Mamy nadzieję, że niepowtarzalna architektura zaprojektowana zarówno w proporcjach czterech brył spiętych szklanym atrium, wyjątkowo podkreślonej strefie wejściowej i rzeźbionych fasadach, jak i w planowanym docelowo detalu,  dadzą Inwestorowi szansę stworzenia wyjątkowego obiektu i miejsca na mapie nowych inwestycji Warszawy – powiedział Rafał Grzelewski, generalny projektant, Grupa 5 Architekci.

Rozpoczęcie realizacji inwestycji zaplanowano na III kwartał 2019 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie