REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Gwiazdy duńskiej architektury projektują w Warszawie. Czym zaskoczy projekt?

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 07 maj 2018 11:34
Gwiazdy duńskiej architektury projektują w Warszawie. Czym zaskoczy projekt?
Warszawski biurowiec DSV to 6-piętrowy obiekt fot. mat. prasowe
Gwiazdy duńskiej architektury projektują w Warszawie. Czym zaskoczy projekt?
Gwiazdy duńskiej architektury projektują w Warszawie. Czym zaskoczy projekt?
Gwiazdy duńskiej architektury projektują w Warszawie. Czym zaskoczy projekt?

Nowy biurowiec zbudowany na potrzeby DSV powstanie na rogu ulic Marynarskiej i Taśmowej, w zagłębiu tzw. Mokotowa Przemysłowego. Autorem koncepcji budynku jest światowej sławy duńskie biuro PLH Arkitekter A/S. Projekt budowlany o pow. około 33 tys. mkw. został opracowany przez APA Wojciechowski. Czym zaskoczy projekt?

REKLAMA

- Projekt, który realizujemy we współpracy z konsorcjum firm FineTech Construction i Fundamental Group jest odpowiedzią na szybki rozwój naszej firmy – potwierdza Marcin Zarzycki, Project Manager w DSV International Shared Services. Nowoczesny biurowiec docelowo będzie stanowić miejsce pracy dla 1,5 tysiąca osób.

Nowy biurowiec zbudowany na potrzeby DSV powstanie na rogu ulic Marynarskiej i Taśmowej, w zagłębiu tzw. Mokotowa Przemysłowego. - Elewacja będzie przeszklona, natomiast element dekoracyjny będę stanowić przestrzenne aluminiowe panele zacieniające, które swoim trójkątnym kształtem podążają za słońcem, chroniąc przed nadmiernym operowaniem promieni słonecznych – mówi Robert Jelonek z Fundamental Group.

Na parterze powstanie przestrzeń z funkcjami usługowymi (1,1 tys. mkw.) takimi jak: fitness klub, kantyna, powierzchnie handlowe czy audytorium. Ponadto znajdą się tam sale konferencyjne oraz hol wejściowy z recepcją ogólną i kontrolą dostępu, przechodzący w 6-kondygnacyjne atrium, doświetlone od góry świetlikiem a od frontu przeszkloną fasadą wejściową.

Pozostałe kondygnacje zostały zaprojektowane jako przestrzeń biurowa zlokalizowana wokół przestrzeni wspólnych, które pełnią funkcję komunikacyjną, a także stref relaksu z aneksami kawowymi. Na każdej kondygnacji znajdować się będzie aneks śniadaniowy, z możliwością wyjścia na taras.

Na kondygnacjach podziemnych garażu (2 poziomy) oprócz miejsc postojowych dla samochodów osobowych i rowerów zostaną zlokalizowane pomieszczenia techniczne i pomocnicze, takie jak: szatnie, natryski dla rowerzystów i osób korzystających z klubu fitness.

Koncepcja architektoniczna budynku DSV to otwarty projekt miejsca pracy zgodny z duńskim modelem - rozłożona na 6 piętrach i zaprojektowana wokół otwartego, centralnego atrium. W budynku znajdą się liczne sale konferencyjne, coffepoints, przestrzenie do pracy. Wszystkie te elementy będą się łączyć, tworząc społeczne i otwarte środowisko pracy.

W projekcie zachowano podobieństwo między planowaną siedzibą DSV w Warszawie i centralą firmy w Danii. Wybór wzornictwa i naturalne materiały dominują we wnętrzu budynku a naturalne światło jest „wciągane” do budynku.

- Jesteśmy dumni mogąc realizować tak nowoczesny projekt w biurowym sercu stolicy – mówi Włodzimierz Bogiel, prezes zarządu FineTech Construction. - Dla każdego inżyniera to prawdziwe zawodowe wyzwanie budować ekologiczny biurowiec, spełniający niezwykle wysokie standardy jakościowe.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie