REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Hala Kultury w Łomży coraz bliżej realizacji. Wykonawca wybrany

  • Autor: PAP
  • 30 mar 2018 11:37
fot. pixabay.com

Ponad 12,8 mln zł ma kosztować przebudowa hali targowej na Halę Kultury w Łomży. Na taką kwotę opiewa oferta, którą władze miasta wybrały jako najkorzystniejszą w przetargu - poinformował  Łukasz Czech z urzędu miejskiego w Łomży.

REKLAMA

Miasto dokonało wyboru tej oferty (firmy MK-BUD z Białegostoku), mimo, że o ponad 2,8 mln zł przekracza ona kwotę jaką miasto dysponuje na tę inwestycję - dodał Czech. Wyjaśnił, że władze miasta "zamierzają brakującą kwotę wygospodarować z własnego budżetu".

Pierwszy przetarg na Halę Kultury był unieważniony, bo firmy również proponowały wyższe ceny - od 13,9 mln zł do prawie 14,5 mln zł - od kwoty jaką ma miasto na ten cel.

"Jeżeli nic nie stanie na przeszkodzie, to niebawem zostanie podpisana umowa z wykonawcą i pod koniec kwietnia będą mogły rozpocząć się prace, które potrwają do końca sierpnia 2019 roku" - poinformował w komunikacie prasowym Łukasz Czech.

"Jestem przekonany, że wreszcie uda nam się zmienić wygląd i funkcjonalność tego obiektu, co przyczyni się do ożywienia tej części miasta" - podkreśla cytowany w komunikacie prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski. Hala znajduje się w centrum miasta, na łomżyńskim Starym Rynku.

Hala Kultury jest jedną z największych inwestycji, którą chcą zrealizować w najbliższym czasie władze Łomży. Ma powstać obiekt wykorzystywany do różnych działań kulturalnych w mieście, z m.in. wielofunkcyjną salą, przestrzenią wystawową i galeriami sztuki dla młodych twórców.

10 mln zł na Halę Kultury pochodzi z UE z programu Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Miasto Łomża podpisało już wcześniej z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego umowę w tej sprawie.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie