×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Hala lodowa w Oświęcimiu przejdzie metamorfozę. Ogłoszono konkurs na projekt

  • Autor: PAP
  • 24 maj 2023 16:12
Hala lodowa w Oświęcimiu przejdzie metamorfozę. Ogłoszono konkurs na projekt
Samorząd Oświęcimia planuje rozbudowę hali lodowej planuje. fot. Facebook Miasto Oświęcim

Hala lodowa w Oświęcimiu zmieni oblicze. Samorząd miasta wraz z katowickim oddziałem SARP ogłosił konkurs na koncepcję jej przebudowy.

REKLAMA

  • Samorząd Oświęcimia planuje rozbudowę hali lodowej planuje.
  • Miasto wspólnie z katowickim oddziałem SARP ogłosiło konkurs na opracowanie koncepcji przebudowy.
  • Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w przyszłym roku. Zwycięzca na przygotowanie projektu przebudowy będzie mieć czas do połowy 2025 roku.
  • Na przygotowanie konkursu, nagrody oraz dokumentacji projektowej wraz z nadzorem autorskim miasto zabezpieczyło 2,5 mln zł

Wspólnie z katowickim oddziałem Stowarzyszenia Architektów Polskich miasto ogłosiło konkurs na opracowanie koncepcji przebudowy hali – podała w środę rzeczniczka magistratu w Oświęcimiu Katarzyna Kwiecień.

 

Przed nami największe wyzwanie w najbliższych latach. Lodowisko jest symbolem naszego miasta, a takie dyscypliny jak hokej czy łyżwiarstwo figurowe promują Oświęcim. Obiekt funkcjonuje prawie od 60 lat. Chcemy go dostosować pod względem wizerunku i funkcjonalności do wymogów XXI w. - przekazał cytowany w informacji prezydent Oświęcimia Janusz Chwierut.

Zgodnie z przyjętymi założeniami przebudowane zostaną trybuny, zaplecze sportowe, korytarze i strefa kibica.

Widownia będzie przygotowana dla minimum 3000 osób. Przewiduje się miejsce dla gastronomii. Planowana jest nowa pełnowymiarowa tafla treningowa z 300 miejscami dla widzów, która ma być wybudowana w pierwszej kolejności, aby zapewnić ciągłość szkolenia w czasie inwestycji. Hala lodowa ma mieć udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. Przy obiekcie ma powstać parking na około 300 miejsc dla samochodów i autokarów - podała rzeczniczka oświęcimskiego magistratu.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w przyszłym roku. Zwycięzca, oprócz nagrody w wysokości 50 tys. zł, otrzyma zaproszenie do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki na wykonanie projektu przebudowy obiektu. Na jego przygotowanie będzie czas do połowy 2025 roku.

Prezydent Chwierut dodał, że przebudowa hali jest przedsięwzięciem przerastającym możliwości budżetu miasta. Będzie się ono zatem starało o pozyskanie funduszy zewnętrznych. "Wierzę, że w następnej kadencji rozpoczniemy przebudowę hali lodowej" - zaznaczył.

Na przygotowanie konkursu, nagrody oraz dokumentacji projektowej wraz z nadzorem autorskim miasto zabezpieczyło 2,5 mln zł

Hala lodowa w Oświęcimiu została otwarta w 1964 roku. Swoje mecze rozgrywają w niej hokeiści Unii Oświęcim. Trenują również łyżwiarze figurowi. Obiekt na miejscach siedzących może pomieścić nieco ponad 2,6 tys. osób. (PAP)

Autor: Marek Szafrański

szf/ mk/

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie