REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Hala sportowa na miarę XXI wieku

  • Autor: www.bydgoszcz.pl
  • 06 lut 2018 10:40
Hala sportowa na miarę XXI wieku
fot. UM Bydgoszcz
Hala sportowa na miarę XXI wieku
Hala sportowa na miarę XXI wieku
Hala sportowa na miarę XXI wieku

Ogłoszony został przetarg na budowę hali sportowej przy Zespole Szkół Elektronicznych w Bydgoszczy. Nowoczesny obiekt wyposażony m. in. w siłownię i salę fitness powstanie przy jednym z najlepszych techników w Polsce.

REKLAMA

Budowę hali sportowej przy Zespole Szkół Elektronicznych przy ul. Karłowicza 20 zapowiedział prezydent Rafał Bruski już rok temu, podczas spotkania z dyrekcją szkoły – w rankingu szkół ponadgimnazjalnych miesięcznika „Perspektywy” technikum przy ZSE zostało najlepszym technikum w całej Polsce. W tym roku zajęło II miejsce.

1 lutego ruszył przetarg na budowę hali. - Zależy mi, żeby nasza młodzież uczyła się w jak najlepszych warunkach – mówi prezydent Rafał Bruski. – Przy Technikum Elektronicznym w 2015 roku wybudowaliśmy nowoczesne boisko z poliuretanową nawierzchnią. Teraz czas na halę sportowa, o którą szkoła zabiega od lat. Myślę, że to będzie doskonała nagroda za wyniki osiągane przez placówkę.

Nowoczesna hala będzie miała wymiary ok. 43 m x 23 m. Znajdą się tam dwa boiska treningowe do koszykówki (o wymiarach ok. 32 m x 19 m), siatkówki – boisko główne i dwa boiska treningowe (o wymiarach ok. 24 m x 15 m) i do piłki ręcznej (boisko główne). Będzie także siłownia, sala fitness, szatnie ,a także zaplecze sanitarno-magazynowe, pokoje nauczycieli i sędziów oraz widownia na 250 miejsc.

Hala ma być gotowa do 30 czerwca 2019 roku. Jeszcze w 2018 roku, po wyłonieniu wykonawcy robót budowlanych, podpisaniu umowy i przekazaniu placu budowy, planowane jest wykonanie przyłączy sanitarnych i elektrycznych, a także węzła centralnego ogrzewania.

Oferty na budowę hali przy ul. Karłowicza można składać do 16 lutego.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie