Hala Targowa będzie pełna kultury, handlu i gastronomii. Umowa podpisana!UM Bydgoszcz - www.bydgoszcz.pl - 15-10-2020 11:28


Na finiszu jest już remont konserwatorski zabytkowej Hali Targowej w Bydgoszczy. Teraz przyszedł czas na wnętrza. Władze miejskie podpisały włąsnie umowę z operatorem - firmą Net2b, który zapełni to miejsce kulturą, handlem i gastronomią.

Rzemieślniczy browar, kino letnie, strefy eventowo-kulturalne, bazar z lokalnymi produktami oraz bogaty wybór gastronomii – między innymi te funkcje znajdą się w odmienionej Hali Targowej. Po zakończeniu pierwszego etapu prac, za które odpowiedzialne jest miasto Bydgoszcz, klucze przejmie operator - firma Net2b, która będzie miała 18 miesięcy na stworzenie wyjątkowego miejsca spotkań bydgoszczan.

Zagospodarowanie Hali Targowej to efekt ogłoszonego na początku roku konkursu. Zgodnie z podpisaną właśnie umową, miasto oddaje na niecałe 10 lat obiekt prywatnemu inwestorowi, który zapełni to miejsce funkcjami, zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców, wyrażonymi w konsultacjach społecznych - podaje oficjalny portal miejski Bydgoszczy.

Hala Targowa dostanie drugie życie

Właśnie dobiega końca remont konserwatorski, który pochłonął 2,3 mln zł. Prace objęły m.in. renowację elewacji, remont dachu, oczyszczenie i zabezpieczenie murów. Ostatnim etapem prac jest wymiana świetlików na dachu. Planowane zakończenie remontu, dzięki któremu obiekt zostanie wstępnie przygotowany dla dzierżawcy to koniec tego roku.

Nowa Hala Targowa zostanie wypełniona stoiskami handlowymi, lokalami usługowymi, gastronomią, strefami rozrywkowymi, czy wypoczynku. W sumie do dyspozycji klientów oddane zostaną trzy poziomy – strefa podziemna, parterowa i antresola. Na tej ostatniej znajdzie się kawiarnia, miejsce do nauki wyposażone w elementy multimedialne oraz centrum szkoleniowe oferujące kursy gotowania, cukiernictwa i inne.

Wchodząc z ulicy Magdzińskiego do Hali Targowej wejdziemy do otwartej i wspólnej przestrzeni konsumpcyjnej dla 10 różnych tematycznie kuchni. Cocktail bar ma być najwyższym regałem barowym w Polsce i jednocześnie kameralną sceną dla muzyków. W całym obiekcie przewidziano 4 strefy eventowe: 2 na kondygnacji 0 i po jednej na -1 i +1.

Teren znajdujący się na zewnątrz zamieni się w reprezentacyjny plac. Na placu zaaranżowane zostanie kino letnie z piaszczystą plażą i leżakami. Nie zabraknie sceny, na której odbywać się będą koncerty i inne wydarzenia pod chmurką. Na zewnątrz znajdzie się także bazar, a na nim świeże warzywa i owoce, pieczywo oraz produkty ekologiczne.

W centralnym miejscu kondygnacji podziemnej znajdzie się historyczny dziedziniec. W tym miejscu będzie można głębiej przyjrzeć się historii obiektu oraz miasta. Dalej znajdzie się strefa eventowo-kulturalna. Służyć będzie spotkaniom autorskim, wieczorom poetyckim i wernisażom, wystawom. W tym miejscu utworzony zostanie rzemieślniczy browar, jako jedna z niepowtarzalnych atrakcji Hali Targowej. Nie zabraknie także stoisk handlowych i lokali usługowych.