×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Hala widowiskowa w Olsztynie wkrótce dostanie nową kopułę

  • Autor: PAP
  • 21 maj 2022 10:58
Hala widowiskowa w Olsztynie wkrótce dostanie nową kopułę
Wykonawca prac związanych z modernizacją hali widowiskowo-sportowej w Olsztynie przygotowuje się do budowy nowej kopuły. Fot. UM Olsztyn.

Coraz bardziej zaawansowane są prace związane z przebudową olsztyńskiej hali widowiskowej Urania. W przyszłym tygodniu planowany jest montaż kopuły, która na stałe wpisała się w krajobraz miasta. W głównej bryle przebudowanego obiektu zlokalizowane będzie wielofunkcyjne boisko.

REKLAMA

  • Wykonawca prac związanych z modernizacją hali widowiskowo-sportowej w Olsztynie przygotowuje się do budowy nowej kopuły. 
  • Na placu budowy rośnie specjalne rusztowanie. Będzie wysokie na niespełna 30 m. Powstanie tylko na środku głównej części hali i będzie służyć połączeniu elementów konstrukcyjnych kopuły. 
  • W głównej bryle przebudowanej Uranii zlokalizowane będzie wielofunkcyjne boisko.

 Coraz bardziej zaawansowane są prace związane z przebudową Uranii. Osoby mieszkające w pobliżu lub przejeżdżające przy placu budowy obserwują postępy na bieżąco – wskazują urzędnicy.

- Wykonawca zauważalnie pnie się do góry. Wśród realizowanych prac są m.in. te związane z wykonywaniem żelbetowych konstrukcji obiektów, zewnętrznych sieci, czy gruntowego wymiennika ciepła” – podkreśla dyrektor Wydziału Inwestycji Miejskich Urzędu Miasta Olsztyna, Krzysztof Śmieciński. 

Demontaż starej konstrukcji nie lada wyzwaniem 

Jednym z kluczowych elementów przebudowy hali jest powstanie kopuły. Sam demontaż starej konstrukcji był nie lada wyzwaniem. Obecnie wykonawca już przygotowuje się do odtworzenia charakterystycznego dachu Uranii. Na placu budowy rośnie specjalne rusztowanie.

Będzie wysokie na niespełna 30 metrów. Powstanie tylko na środku głównej części hali i będzie służyć połączeniu elementów konstrukcyjnych kopuły. Wykonawca planuje rozpoczęcie montażu kopuły w połowie następnego tygodnia.

W głównej bryle przebudowanej Uranii zlokalizowane będzie wielofunkcyjne boisko, wykorzystywane m.in. w rozgrywkach siatkarskich, piłki ręcznej, koszykówki, tenisa ziemnego, tenisa stołowego, badmintona, futsalu, boksu. W Uranii będę też inne sale: treningowo-rozgrzewkowa z widownią na 500 osób, sala podnoszenia ciężarów, judo, siłownia oraz zaplecze sanitarno–szatniowo-rehabilitacyjne z pomieszczeniami dla zawodników, sędziów, trenerów, cheerleaderek. Powstanie także lodowisko zewnętrzne i podziemny parking.

Kontrakt ma wartość prawie 195 mln złotych, z czego ponad 130 mln to dofinansowanie unijne.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie