REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Hampton by Hilton w Poznaniu zaskoczy projektem elewacji

  • Autor: PAP
  • 09 paź 2017 12:28
Hotel Hampton by Hilton w Poznaniu fot. mat. prasowe inwestora

Nawet 50 tys. gości rocznie podejmować będzie hotel Hampton by Hilton w Poznaniu. Ośmiokondygnacyjny obiekt - zlokalizowany w ścisłym centrum miasta - ze 117 pokojami ma być gotowy latem przyszłego roku. Wmurowano akt erekcyjny pod budowę obiektu, który zaskoczy... elewacją.

REKLAMA

Wartość inwestycji wynosi ok. 35 mln zł. Generalnym wykonawcą jest spółka PTB Nickel, inwestorem - BB Capital Group. W poniedziałek wmurowany został akt erekcyjny pod budowę obiektu.

Budowa hotelu na działce między ulicami Św. Marcin i Podgórną rozpoczęła się w lutym tego roku. Obiekt o powierzchni blisko 5 tys. m kw. będzie mieć podziemny parking, salę konferencyjną, strefą fitness, bar i restaurację.

"Marka Hampton by Hilton jest przodującą marką hotelarską w segmencie ekonomicznym. (...) Świetnie przyjęła się w Polsce, ma tu już osiem dobrze funkcjonujących obiektów. Z zamiarem budowy hotelu nosiliśmy się już kilka lat. Podstawowym kryterium dla sieci Hilton była doskonała lokalizacja. Po prawie rocznej analizie zarówno nieruchomości, jak i nas, jako partnera, sieć zdecydowała się na współpracę" - powiedział w poniedziałek Piotr Biliński z BB Capital Group.

Dodał, że Polska jest dla Hiltona jednym ze strategicznych rynków w Europie.

"Z rozpoczęciem inwestycji byliśmy gotowi już 1,5 roku temu i z trochę innym projektem, jednak gdy dowiedzieliśmy się, że Poznań planuje modernizację ul. Św. Marcin, zdecydowaliśmy o zmianie projektu elewacji. Nowe oblicze hotelu lepiej, naszym zdaniem, wkomponuje się w nowe oblicze zrewitalizowanej ulicy" - tłumaczył.

Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak podkreślił, że dla miasta korzystna jest lokalizacja hotelu znanej w świecie marki.

"Ważne jest, byśmy mieli hotele, które będą tworzyły pewien portfel, żeby były to hotele sieciowe - te z najwyższej półki, kojarzone z najwyższym standardem i żeby były hotele przystępne cenowo dla turystów, którzy oczekują niższych cen. Mnie bardzo cieszy przede wszystkim ożywienie inwestycyjne w centrum - bo to nie jest jedyna inwestycja, która jest w tej chwili realizowana w tej części miasta" - zaznaczył.

Jaśkowiak przypomniał, że trwa rewitalizacja reprezentacyjnej ul. Św. Marcin, w przyszłym roku rozpocznie się przebudowa sąsiadującego ze Starym Rynkiem placu Kolegiackiego. Niebawem ruszy też inwestycja w dawnym szpitalu przy ul. Szkolnej i w dawnym skłocie zlokalizowanym tuż przy Starym Rynku. W 2020 roku rozpocząć się ma przebudowa płyty Starego Rynku.

Inwestor hotelu BB Capital Group działa od 1999 roku. Grupa zatrudnia blisko 100 osób, zajmuje się zarządzaniem punktami handlowymi i działalnością deweloperską. Spółka PTB Nickel zrealizowała jako generalny wykonawca ponad 200 inwestycji w kraju. Buduje obiekty mieszkaniowe, przemysłowe, biurowe, sportowe oraz użyteczności publicznej.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie