×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Handlowe ulice warszawskiej Pragi - głos oddany mieszkańcom

  • Autor: UM Warszawa
  • 17 sie 2018 13:12
Handlowe ulice warszawskiej Pragi - głos oddany mieszkańcom

Ruszył kolejny etap konsultacji społecznych, związanych z opracowaniem koncepcji zarządzania lokalami usługowymi na praskich ulicach. Ponad 600 lokali na Nowej i Starej Pradze, Kamionku oraz w rejonie Dworca Wschodniego ma szansę wzbogacić i uatrakcyjnić ofertę handlową prawobrzeżnej Warszawy.

REKLAMA

Podczas pierwszego etapu, przeprowadzonego na przełomie maja i czerwca 2018 r., dowiedzieliśmy się, jakich usług brakuje, a jakich jest zbyt dużo. O zdanie zapytano mieszkańców oraz odwiedzających Pragę. W konsultacjach wypowiedziały się również osoby prowadzące działalność gospodarczą i społeczną na obszarach objętych projektem. Na podstawie przeprowadzonych analiz, konsultacji, a także zbadania zjawiska pustostanów opracowano zestaw branż, który pozwoli na optymalne zarządzanie pod względem gospodarczym wybranymi obszarami.

Podczas konsultacji zostaną przedstawione proponowane funkcje przewodnie dla poszczególnych ulic wraz ze wskazaniem sugerowanego zestawu branż, które powinny być na nich lokowane. Dodatkowo omówione zostaną rekomendacje związane z przestrzenią i otoczeniem lokali usługowych.

Konsultacje potrwają do niedzieli, 2 września i będą realizowane w różnych formach:

Spotkania organizowane w godz. 18.00-20.00:

20 sierpnia (poniedziałek) - Towarzystwo Przyjaciół Pragi, ul. Stalowa 28/1 (Nowa Praga)
21 sierpnia (wtorek) – Centrum Kreatywności, ul. Targowa 56 (Stara Praga)
22 sierpnia (środa) – Organic Coffee, ul. Grochowska 282 (rejon Dw. Wschodniego) 
23 sierpnia (czwartek) – Organic Coffee, ul. Grochowska 282 (Kamionek)
Punkty konsultacyjne otwarte w dni powszednie między 16.00 a 20.00, a w soboty między 10.00 a 14.00:

25 sierpnia (sobota) i 27 sierpnia (poniedziałek) – lokal przy ul. Stalowej 7 (Nowa Praga)
25 sierpnia (sobota) i 28 sierpnia (wtorek) – Czytelnia w Centrum Kreatywności, ul. Targowa 56 (Stara Praga)
29 sierpnia (środa) i 1 września (sobota) – lokal przy ul. Mińskiej 7 (Kamionek) 
30 sierpnia (czwartek) i 1 września (sobota) – namiot konsultacyjny przy Klubie Sąsiada Skaryszewska, ul. Skaryszewska 10 (rejon Dw. Wschodniego)

Koncepcja handlowych ulic Pragi

Przypomnijmy, powstaje koncepcja zarządzania lokalami usługowymi na praskich ulicach. Ponad 600 lokali na Starej i Nowej Pradze, przy Dworcu Wschodnim oraz na Kamionku ma szansę wzbogacić i uatrakcyjnić ofertę handlową prawobrzeżnej Warszawy. Kluczowe elementy opracowania to: analiza stanu obecnego sektora handlu, procedur najmu oraz właśnie konsultacje społeczne. Koncepcja będzie zawierać rekomendacje dotyczące zestawu branż i funkcji najemców z uwzględnieniem ich różnorodności (tenant-mix), a także rekomendacje, dzięki którym poprawią się warunki przedsiębiorcom już teraz działającym na Pradze. Chodzi o mikro i małe przedsiębiorstwa, zwłaszcza te prowadzące działalność o dużej wartości społecznej lub kulturowej, a także o podmioty sektora pozarządowego i ekonomii społecznej. Zmiany wynikające z opracowanej koncepcji gospodarowania lokali będą wprowadzane stopniowo i nie będą powodowały rozwiązania dotychczasowych umów najmu lokali.

Realizujemy program rewitalizacji

Zamiany na tym obszarze zachodzą już od 11 lat. Muzeum Warszawskiej Pragi, Centrum Kreatywności Targowa, zmodernizowany Teatr Powszechny i Teatr Rampa, Stadion Narodowy, węzły komunikacyjne, a przede wszystkim II linia metra dały impuls do zmian w tej części miasta. Od 2015 roku miasto prowadzi działania w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji, które skupiają się po prawej stronie Wisły: na Pradze-Północ, Pradze-Południe, Targówku. Na ten cel do 2022 roku ratusz przeznaczy 1,4 mld zł. Trwa rozbudowa II linii metra o kolejne stacje.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie