REKLAMA
PARTNER PORTALU partner portalu
×

Szukaj w serwisie

HB Reavis promuje bratysławski projekt

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 15 lis 2017 14:27
HB Reavis promuje bratysławski projekt
Fot. materiały prasowe
HB Reavis promuje bratysławski projekt
HB Reavis promuje bratysławski projekt
HB Reavis promuje bratysławski projekt
HB Reavis promuje bratysławski projekt

Podczas rozpoczynających się 15 listopada w Cannes targów nieruchomości handlowych MAPIC, międzynarodowa grupa deweloperska HB Reavis zaprezentuje Stanicę Nivy – swoją najnowszą, wielofunkcyjną inwestycję w Bratysławie. Oprócz restauracji, sklepów i punktów usługowych, znajdą się tam również biura oraz nowoczesny dworzec autobusowy.  

REKLAMA

MAPIC corocznie odwiedza ponad 8 500 uczestników z przeszło 80 krajów. Motywem przewodnim tegorocznej edycji targów jest branża gastronomiczna – efekt rosnącego znaczenia segmentu food & beverages w ofercie centrów handlowych. HB Reavis zaprezentuję Stanicę Nivy na stoisku R.8 D4 w hali Riviera 8.

Głównym założeniem przyświecającym realizacji Stanicy Nivy jest stworzenie miejsca, w którym skoncentruje się życie towarzyskie i rozrywkowe Bratysławy. W tym celu, 25 proc. powierzchni użytkowej zostanie przeznaczone na funkcje gastronomiczne oraz sklepy spożywcze. Szczególną atrakcją Stanicy Nivy będzie targ w hiszpańskim stylu o powierzchni 3 000 mkw., na którym przez cały rok będą sprzedawane produkty sezonowe i żywność ekologiczna. Targ będzie znajdował się w części gastronomicznej zajmującej całe piętro obiektu. Znajdą się tu również stoiska street food i fast food, przytulne kawiarnie i nowoczesne restauracje serwujące potrawy z całego świata. Nowatorskim rozwiązaniem na bratysławskim rynku handlowym będą też zielone tarasy na dachu, zaprojektowane przez renomowanych architektów krajobrazu z pracowni BDP. Ogród i tereny rekreacyjne na dachu Stanicy Nivy zajmą  powierzchnię dwóch boisk do piłki nożnej. Oprócz bujnej zieleni, znajdą się tam: bieżnia, ule, budki dla nietoperzy, miejsca na spotkania na świeżym powietrzu czy ogólnodostępne miejsca do grillowania.

Pierwszy etap budowy Stanicy Nivy rozpoczął się w tym roku – prace zaczęto od wieżowca Nivy Tower, który będzie najwyższym budynkiem biurowym na Słowacji. Na jego dachu znajdzie się restauracja z tarasem widokowym, z którego roztaczać się będzie niezwykła panorama miasta. Według szacunków ekspertów Stanicę Nivy będzie odwiedzać ponad 50 tysięcy osób dziennie.

Bratysława staje się coraz ważniejszym punktem na mapie Europy, a tym samym jedną z preferowanych lokalizacji inwestycji Grupy HB Reavis. Stanica Nivy współtworzy wizerunek stolicy Słowacji, nie tylko jako atrakcyjnego miejsca do zamieszkania i prowadzenia biznesu, ale także miasta, w którym mieszkańcy i turyści mogą dobrze zjeść i zrobić udane zakupy.

Maroš Zelenay, dyrektor ds. wynajmu powierzchni handlowych w Grupie HB Reavis komentuje: – Targi MAPIC to dla nas idealna okazja, aby przedstawić branży Stanicę Nivy, która zrewolucjonizuje słowacki rynek handlowy i gastronomiczny. Dzięki tej inwestycji ożywimy dotychczas zaniedbany obszar w centrum Bratysławy, tworząc atrakcyjne miejsce dla wszystkich, którzy mieszkają i pracują w stolicy Słowacji lub ją odwiedzają.

Stanica Nivy zaprojektowana przez londyńską pracownię Benoy i słowackie studio Siebert+Talas będzie siódmym centrum handlowym zrealizowanym przez Grupę HB Reavis. Dodatkowo, inwestycja przechodzi obecnie proces certyfikacji BREEAM Communities International. System ten ocenia wpływ dużych obiektów budowlanych na lokalne społeczności. Stanica Nivy i jej otoczenie będzie pierwszym obszarem miejskim na świecie, który otrzyma ten certyfikat.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie