REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

HB Reavis promuje flagowe projekty

  • Autor: PropertyNews.pl
  • 05 paź 2017 16:38
HB Reavis promuje flagowe projekty
Fot. materiały prasowe

Międzynarodowa grupa deweloperska HB Reavis powraca na prestiżowe targi EXPO REAL. W trakcie trwania wydarzenia odbywającego się w dniach 4-6 października w Monachium, HB Reavis zaprezentuje swoje flagowe inwestycje, takie jak Varso, Agora Budapest, Nivy Mall (Stanica Nivy) czy niedawno zakupiony Elizabeth House.

REKLAMA

HB Reavis, która na targach EXPO REAL pojawia się od ponad dziesięciu lat, będzie obecna na stoisku A2/126. Oprócz najnowszych projektów deweloperskich, zaprezentuje też nowe linie biznesowe – platformę coworkingową HubHub i Origameo, czyli zespół doradzający w zakresie tworzenia wygodnych i zdrowych miejsc pracy. Nie zabraknie też rozmów o zaawansowanych planach wejścia dewelopera na rynek niemiecki.

Varso w Warszawie 

Varso to wielofunkcyjne centrum biznesowe powstające tuż obok Dworca Centralnego i obecnie największa inwestycja komercyjna w Warszawie (144 500 mkw. powierzchni do wynajęcia). W jej skład wchodzi m.in. 53-piętrowy wieżowiec zaprojektowany przez pracownię Foster + Partners. Osiągając wysokość 310 metrów z iglicą, stanie się on najwyższym budynkiem w Polsce i jednym z najwyższych w Europie. Jako pierwszy obiekt w Europie, może też pochwalić się pre-certyfikatem WELL, który potwierdza, że dzięki odpowiedniemu planowaniu i wykorzystaniu zaawansowanych technologii, będzie to miejsce sprzyjające zdrowiu i dobremu samopoczuciu przyszłych użytkowników. Zakończenie budowy Varso planowane jest na 2020 rok.

Agora w Budapeszcie

Agora to inwestycja prowadzona przez HB Reavis w sercu biurowej dzielnicy Vaci. Za jej projekt architektoniczny odpowiadają pracownie MAKE Architects i FINTA Studio. W wielofunkcyjnym kompleksie o powierzchni 136 000 mkw. znajdą się nowoczesne biura, liczne punkty handlowo-usługowe oraz rozległe tereny zielone.

Nivy Mall (Stanica Nivy) w Bratysławie

W samym centrum słowackiej stolicy HB Reavis realizuje Stanicę NIVY, w której skład wchodzi ponadregionalne centrum handlowe, biura, międzynarodowy dworzec autobusowy oraz miejski targ - łącznie 130 000 mkw. powierzchni do wynajęcia. Obiekt zaprojektowała pracownia Benoy Architects. Szacuje się, że z nowego dworca autobusowego będzie korzystać nawet 20 000 pasażerów dziennie, co uczyni go jednym z najważniejszych węzłów komunikacyjnych w mieście. Ukończenie budowy planowane jest na 2020 rok.

Elizabeth House w Londynie

Elizabeth House, znany także pod nazwą One Waterloo, to najnowszy nabytek w londyńskim portfolio HB Reavis, pozyskany przez firmę w maju tego roku. Biurowiec wybudowany w latach 60. ubiegłego wieku, którego modernizację planowano od ponad dziesięciu lat, znajduje się w wyśmienitej lokalizacji w dzielnicy South Bank, tuż obok dworca Waterloo Station, jednego z największych węzłów komunikacyjnych w Wielkiej Brytanii. Deweloper uzyskał już pozwolenie na budowę w tym miejscu kompleksu o powierzchni 88 000 mkw. oraz towarzyszącej mu przestrzeni publicznej.

HubHub

HubHub to platforma łącząca start-upy i większe przedsiębiorstwa, wykorzystująca ukryty dotąd potencjał tkwiący w takich relacjach. Prowadzone w jej ramach programy edukacyjne ułatwiają rozwój talentów, a wydarzenia networkingowe budują kontakty między partnerami i inwestorami.

 Po otwarciu oddziałów w Warszawie i Bratysławie w ciągu zaledwie 24 miesięcy, planowany jest dalszy rozwój HubHub w Europie Środkowo-Wschodniej – w 2018 roku powstaną nowe lokalizacje w Pradze, Budapeszcie oraz kolejna w Bratysławie. Docelowo, HB Reavis zamierza utworzyć przestrzenie co-workingowe HubHub we wszystkich swoich budynkach.

Origameo

Zespół Origameo składa się z architektów, designerów, specjalistów w dziedzinie nauk społecznych, innowacji i zasobów ludzkich oraz konsultantów biznesowych. Ich wspólnym celem jest tworzenie – na podstawie indywidualnych badań i analiz – dobrze przemyślanych biur, sprzyjających efektywności i kreatywności pracowników.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie