REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

HB Reavis szykuje konkurencję dla Warsaw Spire. Projektem zajmie się Norman Foster?

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 26 mar 2014 17:25
HB Reavis szykuje konkurencję dla Warsaw Spire. Projektem zajmie się Norman Foster?

Na działce u zbiegu ulicy Jana Pawła II i Chmielnej powstanie kompleks biurowy klasy A. Całość będzie złożona najprawdopodobniej z trzech budynków – jednej wyższej wieży i dwóch niższych, całość o powierzchni ok. 100 tys. m kw. najmu. Brzmi znajomo? Kompleks może być konkurencją dla budowanego właśnie Warsaw Spire. Obecnie trwają rozmowy HB Reavis z biurami projektowymi zarówno w Polsce, jak i za granicą, w tym z biurem Foster and Partners.

REKLAMA

Na działce u zbiegu ulicy Jana Pawła II i Chmielnej powstanie kompleks biurowy klasy A. Całość będzie złożona najprawdopodobniej z trzech budynków – jednej wyższej wieży
i dwóch niższych, całość o powierzchni ok. 100 tys. m kw. najmu. To tyle samo, ile zaoferuje powstający właśnie na warszawskiej Woli Warsaw Spire. Termin rozpoczęcia budowy nie jest jeszcze znany.

Nieoficjalnie mówi się, że autorem koncepcji wieżowca HB Reavis może być Norman Foster. Inwestor prowadzi rozmowy z wieloma biurami projektowymi w Polsce i za granicą, w tym z londyńskim biurem Foster and Partners. Wśród projektów Normana Fostera jest drugi pod względem wielkości budynek na ziemi, którego powierzchnia to ponad milion metrów kwadratowych - Terminal 3 w Pekinie.

- Posiadamy międzynarodowy know-how w budowie najwyższej klasy biurowców na wielu rynkach, co niewątpliwie jest atutem HB Reavis przy realizacji tej inwestycji. Obecnie posiadamy decyzję o warunkach zabudowy potwierdzającą możliwość postawienia budynku do wysokości 140 metrów. Prowadzimy też rozmowy z potencjalnymi, doświadczonymi w budowie wysokościowców partnerami, zarówno w Polsce, jak i zagranicą. Działka przy Jana Pawła II i Chmielnej ma szansę zmienić się z niezagospodarowanej przestrzeni w tętniący życiem punkt miasta. Współpracujemy tutaj ściśle z Urzędem Miasta Stołecznego Warszawy – komentuje Stanislav Frnka, Country CEO HB Reavis Poland.

Spółka HB Reavis kupiła działkę przy skrzyżowaniu ulic Jana Pawła II i Chmielnej w Warszawie w 2011 roku. Od tamtej pory trwają prace przygotowujące realizację kompleksu biurowego klasy A. Obecnie spółka jest na etapie rozmów z potencjalnymi partnerami.

Projekt przy Jana Pawła II i Chmielnej ma duże znaczenie dla HB Reavis. Dobre przygotowanie inwestycji jest w tym wypadku kluczowe, ze względu na centralne położenie działki, wizję rozwoju miasta, jak również oczekiwania warszawiaków. Przy realizacji każdej inwestycji, spółce zależy na takim doborze partnerów, żeby zarówno od strony koncepcyjnej, jak i technicznej, projekt spełniał najwyższe światowe normy i standardy.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie