×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Hello!Live&Study - nowoczesny akademik w systemie Condo

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 19 maj 2014 13:26
Hello!Live&Study - nowoczesny akademik w systemie Condo
Hello!Live & Study - nowoczesny akademik w systemie Condo, Łódź
Hello!Live&Study - nowoczesny akademik w systemie Condo
Hello!Live&Study - nowoczesny akademik w systemie Condo
Hello!Live&Study - nowoczesny akademik w systemie Condo
Hello!Live&Study - nowoczesny akademik w systemie Condo

Akademik stanie przy ul. Piotrkowskiej 204 A, w pobliżu Politechniki Łódzkiej i Łódzkiej Szkoły Filmowej. W 5-piętrowym budynku znajdzie się 265 pokoi o powierzchni od 14 do 24 m kw. Każdy pokój będzie w pełni urządzony i wyposażony w aneks kuchenny oraz łazienkę. To pierwszy akademik w działający systemie Condo, zupełnie jak znane z tej formuły obiekty hotelowe.

REKLAMA

W akademiku Hello!Live&Study nie będzie tradycyjnych kluczy do drzwi. Zastąpią je karty magnetyczne, które docelowo będą również elektronicznymi portfelami. W budynku będzie też działać strefa wirtualna, dzięki której codzienne życie w Superakademiku przy ul. Piotrkowskiej w Łodzi będzie naprawdę smart. Akademik będzie pierwszym z sieci nowoczesnych domów studenckich. Za projekt architektoniczny odpowiada Biuro Projektowo Inwestycyjne Panorama z Łodzi.

Akademik XXI wieku

Siłownia, przechowalnia i wypożyczalnia rowerów, klub studencki to nie wszystko, z czego będą mogli na co dzień korzystać mieszkańcy Hello!Live&Study. Studentom, którzy zamieszkają w akademiku na każdym kroku będą towarzyszyły nowoczesne udogodnienia dostępne w budynku. Drzwi do pokoju otworzą kartami magnetycznymi. Docelowo zapłacą też nimi za posiłek, sprzątanie pokoju, pralnię czy wypożyczenie roweru.

Wszyscy mieszkańcy Superakademika dzięki tzw. strefie wirtualnej, skonfigurowanej z siecią informatyczną budynku będą mogli przechowywać dane na serwerze, udostępniać je sobie i w każdej chwili wydrukować. W pokojach o podwyższonym standardzie będą zaś bezpłatnie przeszukiwać internetowe biblioteki zagranicznych uczelni. Z kolei dzięki centrum informacji kulturalnej szybko dowiedzą się, gdzie w mieście odbywają się ciekawe wydarzenia i imprezy. Rzecz jasna na terenie akademika będzie też działać sieć wi-fi.

265 pokoi w Superakademiku

Akademik stanie przy ul. Piotrkowskiej 204 A, w pobliżu Politechniki Łódzkiej i Łódzkiej Szkoły Filmowej. W 5-piętrowym budynku znajdzie się 265 pokoi o powierzchni od 14 do 24 m kw. Każdy pokój będzie w pełni urządzony i wyposażony w aneks kuchenny oraz łazienkę. Pierwsi studenci będą mogli wprowadzić się do niego we wrześniu 2015 roku. Będzie w nim mogło zamieszkać ponad 350 osób. Szacunkowo za pokój w akademiku zapłacą od 950 zł/m-c. Hello!Live&Study będzie pierwszym z sieci nowoczesnych akademików. Budowa kolejnych planowana jest w Krakowie i Katowicach.

Pierwszy akademik w systemie Condo?

Ale to nie wszystko: każdy może stać się właścicielem jednego lub więcej mieszkań w Superakademiku, a w dodatku na tym zarobić. Inwestorzy oferują bowiem sprzedaż w pełni urządzonego lokalu jako produktu inwestycyjnego przeznaczonego pod wynajem w systemie Condo z gwarancją zwrotu z inwestycji w wysokości 7 procent rocznie przez pierwsze 5 lat.

Wykonawcą generalnym budynku jest Real Development Group sp. z o.o. sp. k. - firma z 20-letnim doświadczeniem w przygotowywaniu i prowadzeniu inwestycji mieszkaniowych, realizator takich projektów jak: Sun Tower, Apartamenty Liliowa, czy osiedle mieszkaniowe Mirabelkowa Aleja. Spółka w przypadku tej inwestycji pełni rolę inwestora zastępczego. Inwestorem jest firma MRT Philosophy. Przedsięwzięciu partneruje Bank Pocztowy.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie