REKLAMA
PARTNER PORTALU partner portalu
×

Szukaj w serwisie

Heweliusza 18 spod kreski JEMS Architekci w gotowości

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 15 gru 2017 12:23
Heweliusza 18 spod kreski JEMS Architekci w gotowości
fot. mat. pras.

Zakończono konstrukcję biurowca Heweliusza 18 – najnowszego projektu Apollo – Rida Poland. Heweliusza 18, zaprojektowany przez renomowaną pracownię JEMS Architekci, to prestiżowy, nowoczesny biurowiec, który wraz z powstającym jednocześnie budynkiem mieszkalnym uzupełni niezagospodarowaną dotychczas działkę w centrum Gdańska.

REKLAMA

Budynek Heweliusza 18, który osiągnął już swoją docelową wysokość 37 metrów, oferował będzie łącznie 10,000 metrów kwadratowych nowoczesnych i funkcjonalnych powierzchni biurowych klasy A, rozmieszczonych na 9 kondygnacjach, 72 miejsca postojowe na dwóch poziomach oraz 200 parkingów dla rowerzystów. Obiekt wyposażony będzie w zintegrowany system zarządzania budynkiem, 4 windy osobowe, nowoczesny system kontroli dostępu oraz otwieralne okna. Zastosowane niskoemisyjne rozwiązania techniczne w połączeniu z ofertą usług dla rowerzystów i doskonałym położeniem budynku przesądziły o przyznaniu mu certyfikatu BREEAM na poziomie Excellent.

Heweliusza 18 to budynek wrażliwy na historię miasta - w ramach inwestycji zostaną odtworzone pierzeje ulic Heweliusza i Rajskiej, wzdłuż których pojawią się lokale handlowe. Ważnym punktem będzie ogólnodostępny plac dla mieszkańców, który dzięki małej architekturze i zieleni stanie się nie tylko dodatkowym elementem ozdobnym okolicy, ale i miejscem odpoczynku dla najemców.
- Nasza inwestycja stanowi przeciwwagę dla istniejących w Gdańsku kompleksów biurowych. Naszym najemcom pragniemy zaoferować atrakcyjne, doskonale wyposażone przestrzenie biurowe położone pod prestiżowym, śródmiejskim adresem. Zależało nam na tym, by stworzyć projekt wyjątkowy, który pod tym względem wyznaczy nowe standardy na trójmiejskim rynku – podsumowuje Rafał Nowicki, CEO Europe Apollo-Rida.

Pierwsi najemcy wprowadzą się do inwestycji już we wrześniu 2018 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie