REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

High5ive nabiera nowej energii. Kolejny budynek od Skanska projektu NS Moon Studio

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 04 cze 2018 11:32
High5ive nabiera nowej energii. Kolejny budynek od Skanska projektu NS Moon Studio
fot. mat. prasowe

Spółka biurowa Skanska ogłosiła rozpoczęcie budowy czwartego budynku swojej największej krakowskiej inwestycji. Rosnący w sercu stolicy Małopolski kompleks High5ive będzie składać się docelowo z pięciu budynków i oferować ok. 70 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej. Autorem projektu architektonicznego jest pracownia NS Moon Studio.

REKLAMA

Czwarty budynek biurowy kompleksu High5ive, którego budowa właśnie się rozpoczęła, będzie liczyć sześć kondygnacji nadziemnych i dostarczy najemcom około 24, 5 tys. mkw. przestrzeni biurowej. Zostanie on oddany do użytku w pierwszym kwartale 2020 roku. Celem Skanska jest stworzenie ciekawie zagospodarowanej i przemyślanej przestrzeni miejskiej w najlepiej skomunikowanej części Krakowa.

High5ive to nasza największa inwestycja w Krakowie jak do tej pory. Jest to jednocześnie najlepsza lokalizacja w tym mieście, w której mógł powstać projekt biurowy o takiej skali. Wraz z kolejnym budynkami tworzymy miejsce do pracy dla firm o różnych profilach, ale chcemy jednocześnie, żeby była to także przestrzeń dla mieszkańców

- High5ive docelowo zaoferuje 70 tys. mkw. nowoczesnej przestrzeni biurowej. Pierwsze dwa budynki realizowane od strony Galerii Krakowskiej zostały już oddane do użytku. Swoje biura mają tutaj m.in. ABB, PwC, Ocado Technology, Symphony i przestrzeń coworkingowa Business Link. Poza certyfikatem LEED na poziomie Platinum projekt będzie również ubiegał się o certyfikat „Obiekt bez Barier”. Kompleks będzie dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, rodziców z dziećmi, seniorów oraz osób nieposługujących się językiem polskim - mówi Mariusz Krzak, dyrektor regionalny Skanska Property Poland.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie