Bazar Różyckiego to szczególne miejsce na mapie Warszawy. Centrum Promocji Kultury w Dzielnicy Praga-Południe zaprasza na seminarium, w dyskusji weźmie udział m.in. Pracownia 137 Kilo i Aleksandra Wasilkowska, wiceprezeska warszawskiego SARP, autorka projektu rewitalizacji Bazaru Różyckiego.
Zbliża się oficjalne otwarcie Muzeum Warszawskiej Pragi na ul. Targowej 50/52. W związku z tym wydarzeniem, Centrum Promocji Kultury w Dzielnicy Praga-Południe chce zwrócić szczególną uwagę na naszych najbliższych sąsiadów: sprzedawców i bywalców najstarszego bazaru działającego w Warszawie, tzw. Różyca.
Bazar Różyckiego jest miejscem wyjątkowym: to nie tylko teren związany od lat z handlem, ale i przestrzeń pozamaterialnej wymiany, a do niedawna – symbol Pragi. Muzeum Warszawskiej Pragi chce chronić tak cennego dziedzictwa warszawskiej kultury. Zwieńczeniem prelekcji tematycznych przedstawicieli różnych środowisk i dziedzin, będzie dyskusja z udziałem uczestników seminarium i publiczności.
Twarze Różyca. Historia i przyszłość bazaru odbędzie się w dniu 12 czerwca 2014 r., godz. 16:30 – 20:30 w Centrum Promocji Kultury w Dzielnicy Praga – Południe na ul. Podskarbińska 2.
PROGRAM SEMINARIUM:
16:30 – otwarcie seminarium
16:40 – 17:00 Janusz Owsiany, prezes Stowarzyszenia Monopol Warszawski, Towarzystwo Przyjaciół Warszawy
17:00 – 17:20 Michał Krasucki, historyk sztuki, prezes oddziału warszawskiego TOnZ
17:30– 17:50 Zenon Jędra, Stowarzyszenie Kupców Bazaru Różyckiego
18:00 – 18:20 Jolanta Wiśniewska, st. kustosz Muzeum Warszawskiej Pragi/OMW
18:30 – 18:50 Marek Miller, Fundacja Laboratorium Reportażu, Instytut Dziennikarstwa UW
19:00 – 19:20 Pracownia 137 Kilo, projektanci zwycięskiego projektu wystawy stałej Muzeum Warszawskiej Pragi
19:20 – 19:40 Aleksandra Wasilkowska, wiceprezeska warszawskiego SARP, autorka projektu rewitalizacji Bazaru Różyckiego
19:40 – 20:30 – DYSKUSJA
Wsparcie merytoryczne: Muzeum Warszawskiej Pragi / oddział Muzeum Warszawy. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.
Prezes, Architekt AP Szczepaniak
Prezes, Architekt AP Szczepaniak
Wspólnik Grupa 5 Architekci
Prezes Zarządu, Architekt Ingarden & Ewý Architekci
Współwłaściciel, Architekt AD Artis Architects
Partner Horizone Studio