REKLAMA
PARTNER PORTALU partner portalu
×

Szukaj w serwisie

Holendrzy zainwestowali 636 milionów euro w nieruchomości w Dubaju

  • Autor: PAP
  • 12 paź 2022 14:41
Holendrzy zainwestowali 636 milionów euro w nieruchomości w Dubaju
Holendrzy zainwestowali 636 milionów euro w nieruchomości w Dubaju, fot. pixabay

Mieszkańcy Niderlandów posiadają łącznie 1,5 tys. nieruchomości w Dubaju, wynika z ustaleń dziennika „Trouw”. Ich wartość wynosi co najmniej 636 mln euro. „Emirat jest znany jako raj podatkowych oraz pralnia brudnych pieniędzy” – przypomina gazeta.

REKLAMA

Holendrzy upodobali sobie inwestowanie w nieruchomości w stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Dziennik "Trouw" ustalił, we współpracy z platformą dziennikarstwa śledczego "Investico" i tygodnikiem "De Groene Amsterdammer", że zainwestowało w nie przeszło tysiąc mieszkańców Niderlandów.

Dziennikarze uzyskali informacje, dzięki analizie danych amerykańskiej agencji badawczej Center for Advanced Defense Studies, która z kolei pozyskała je z rejestru gruntów rządowej agencji w Dubaju.

Wartość posiadanych nieruchomości waha się od 22 tys. do około 4,5 mln euro, informuje dziennik. "Nie wiadomo ilu Holendrów zadeklarowało swoją nieruchomość organom podatkowym, do czego są zobowiązani. Wcześniejsze badania w Norwegii wykazały, że 70 proc. Norwegów, którzy posiadali nieruchomości w emiracie, nie zadeklarowało tego przed organami podatkowymi" - czytamy w "Trouw".

Na początku 2022 r. międzynarodowa organizacja przeciwdziałająca praniu pieniędzy Financial Action Task Force umieściła Zjednoczone Emiraty Arabskie na tzw. "szarej liście". Zawiera wykaz krajów, które podejmują niewystarczające działania przeciwko praniu pieniędzy. W przypadku Dubaju było to częściowo spowodowane brakiem nadzoru nad sektorem nieruchomości.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie