×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Hotel Bristol, czyli luksus i elegancja według Anity Rosato

  • Autor: Propertynews.pl
  • 10 gru 2013 14:54

Warszawski hotel Bristol przeszedł gruntowną modernizację, której koszt sięgnął 50 mln zł. Renowację przeprowadzono według planów znanej, londyńskiej projektantki Anity Rosato.

REKLAMA

Wnętrza hotelu Bristol łączą elegancję Art Deco, sięgającą korzeniami pierwszych lat XX wieku - złotej ery w architekturze Warszawy - z nowoczesnym luksusem i wyjątkowym stylem. Do dyspozycji gości jest 168 pokoi i 38 apartamentów, o powierzchni od 24 do ponad 100 metrów kwadratowych.

Perłą w koronie Bristolu jest Apartament Paderewski zajmujący 106 metrów kwadratowych, wyposażony w autentyczne meble z początków XX wieku.

Po zmianach hotelowa recepcja została przeniesiona na swoje historyczne miejsce - tuż obok głównego wejścia, zaś lobby zostało znacząco powiększone. W hotelu pojawiło się też nowe miejsce - Advinture - winiarnia oferująca trunki z najlepszych winnic świata, podawane wraz z przekąskami opracowanymi przez szefa kuchni Michała Tkaczyka.

Hotel Bristol, założony w 1901 roku przez Ignacego Paderewskiego, słynnego kompozytora, pianistę-wirtuoza i premiera Rządu RP, był zawsze centrum życia kulturalnego warszawskiej śmietanki towarzyskiej i symbolem gościnności, docenianym zarówno przez najbardziej wymagających podróżników, jak i przez artystyczną elitę stolicy. Położony jest w jednej z najbardziej prestiżowych lokalizacji w Warszawie - sąsiaduje z Pałacem Prezydenckim oraz z historycznym i eleganckim Traktem Królewskim.

Hotel działa w grupie The Luxury Collection Hotels & Resorts.

Podobał się artykuł? Podziel się!