×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Hotel Deo Plazy na Wyspie Spichrzów idzie pod skrzydła sieci Radisson

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 25 lip 2018 12:11
Hotel Deo Plazy na Wyspie Spichrzów idzie pod skrzydła sieci Radisson
fot. mat. pras.

24 lipca inwestor poinformował o podpisaniu umowy na zarządzanie hotelem, powstającym w ramach kompleksu Deo Plaza z międzynarodową siecią Radisson. Umowa obejmuje kooperację sygnatariuszy w okresie 20 lat.

REKLAMA

Wierzymy, że współpraca z tak doświadczonym operatorem zapewni międzynarodową skalę usług hotelowych, konferencyjnych i eventowych. – mówi Zbigniew Nowak, inwestor Deo Plazy. Podjęliśmy decyzję o powierzeniu zarządzania hotelem firmie, która świadczy usługi na światowym poziomie w najbardziej prestiżowych lokalizacjach całego świata. Dzięki połączeniu olbrzymiego potencjału miejsca oraz wybranego operatora, przygotowywany hotel stanie się rozpoznawalnym na świecie centrum konferencyjnym, które przyciągnie do Gdańska ludzi międzynarodowego biznesu.

We wrześniu, w związku z ogłoszeniem współpracy, Radisson planuje kampanię promocyjną inwestycji, co pozwoli wypromować hotel, jako centrum konferencyjne na arenie międzynarodowej. Deo Plaza, to inwestycja, która po blisko 70 latach od zakończenia II Wojny Światowej zakończy trudny okres rewitalizacji najbardziej reprezentacyjnej działki, położonej na północnym cyplu Wyspy Spichrzów w Gdańsku, a więc bezpośrednio przy gdańskim Żurawiu i całym Długim Pobrzeżu. To nieruchomość z najdłuższą linią brzegową w tej części miasta. Przez lata teren ten czekał na odbudowę, jednak szereg komplikacji uniemożliwiał wcześniejsze zagospodarowanie terenu. Budowa Deo Plazy rozpoczęła się w maju 2016 roku, a podmiotami odpowiedzialnymi za inwestycję są SOW Apartamenty 10 sp. z o.o. sp. k. oraz SOW Hotel sp. z o.o. sp. k., powołane przez pomorskiego przedsiębiorcę Zbigniewa Nowaka. 

Kompleks składać się będzie z hotelu o standardzie czterogwiazdkowym z 350 pokojami, części usługowej obejmującej kawiarnie i restauracje wzdłuż nowo utworzonego nabrzeża Motławy, a także części apartamentowej ze 120 lokalami. 

W obiekcie dostępne będzie centrum rekreacji z basenem oraz SPA. Inwestor przygotowuje w Deo Plazie największe na Pomorzu centrum bankietowo-konferencyjne, w ramach którego zostanie oddanych do użytku 9 sal, umożliwiających organizację wydarzeń dla ok. 900 uczestników. Pod budynkiem zaprojektowano dwupoziomową halę garażową obejmującą 220 miejsc postojowych. Kompleks składać się będzie z dwóch części: Budynku A – części hotelowej, w którym znajdą się siedem kondygnacji oraz budynku B – części apartamentowej, w którym będzie osiem kondygnacji.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie