×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Hotel Europejski otworzył drzwi dla gości

  • Autor: PropertyNews.pl
  • 06 cze 2018 14:51
  • Aktualizacja: 06 cze 2018 14:52
Hotel Europejski otworzył drzwi dla gości
fot. mat. pras.

Do grupy Raffles Hotels & Resorts dołącza 161 lat historii i tradycji. Hotel Europejski po gruntownej modernizacji otwiera drzwi dla gości. Do ich dyspozycji Raffles Europejski Warsaw oddaje 106 pokoi i apartamentów, restaurację oraz SPA. Za kilka miesięcy w obiekcie działać będą ekskluzywne butiki. Nowe oblicze hotelu to zasługa SUD Architekt, WWAA i APA Wojciechowski.

REKLAMA

Nad odtworzeniem Europejskiego – jego wnętrz i fasady – pracowało wielu architektów. Inwestor wybrał do współpracy ekspertów z SUD Architekt jako głównych architektów, którzy objęli pieczę m.in. nad pracami konstrukcyjnymi. Pracowniom WWAA oraz APA Wojciechowski powierzono odpowiedzialność za projekt wystroju wnętrz hotelowych, zaś Lázaro Rosa-Violán zajęło się projektem części gastronomicznej, na którą składają się: restauracja Europejski Grill, cukiernia Lourse Warszawa, Humidor i Long Bar.

Raffles Europejski Warsaw dołącza do 11 hoteli Raffles Hotels & Resorts, znajdujących się na całym świecie.

Warszawski Raffles powstał w budynku dawnego Hotelu Europejskiego. W ciągu ostatnich 5 lat obiekt przeszedł gruntowną renowację, której celem było przywrócenie mu przedwojennego blasku.

Do dyspozycji gości Raffles Europejski Warsaw jest 106 pokoi i apartamentów, w tym Apartament Prezydencki, o powierzchni prawie 300 metrów kwadratowych. Jego częścią jest historyczna Sala Pompejańska, uwieczniona w powieści „Lalka” Bolesława Prusa oraz filmie pod tym samym tytułem.  Goście mogą także skorzystać z hotelowych limuzyn, usług Butlera czy Art Concierge, który nie tylko przedstawi najciekawsze dzieła sztuki z kolekcji Hotelu Europejskiego, ale także zaproponuje wystawy w warszawskich muzeach i galeriach.

Najtańszy nocleg w hotelu Raffles Europejski Warsaw  kosztuje ok 1 tys. zł, najdroższy blisko 16 tys. zł.

- Jesteśmy pewni, że hotel będzie pełen gości. To jest obiekt dla każdego, ale nie na każdą okazję. Nastawiamy się na mix różnych klientów. Myślę, że 50 proc. z nich będą stanowić Polacy, a resztę obcokrajowcy. Częściowo będą to goście biznesowi, głównie prezesi oraz członkowie zarządów i kierownicy - mówi Grzegorz Włodarczyk, dyrektor sprzedaży i marketingu Raffles Europejski Warsaw.

- Nad zapełnieniem pokoi hotelowych pracujemy już od kilkunastu miesięcy. Hotel działał jeszcze przed otwarciem. Poza tym jest  cała grupa ludzi, którzy pobyt w hotelu Raffles uważają za sens podróży. To grupa gości, którzy przyjeżdżają do miejsc gdzie są otwarte hotele Raffles - dodaje. 

Raffles Europejski Warsaw jest jednym z trzech, po Paryżu i Stambule, hoteli słynnej sieci Raffles Hotels & Resorts w Europie. 

Raffles należy do Grupy AccorHotels, światowego lidera w sektorze podróży, posiadającego w ofercie ponad 4 300 hoteli, kurortów i rezydencji oraz 10 000 prywatnych domów na całym świecie. 

Kolejne otwarcia, które powiększą sieć Raffles  do 18 obiektów, planowane są między innymi w Londynie w Wielkiej Brytanii, Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich oraz w Bostonie w Stanach Zjednoczonych. 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie