Hotel Hilton w Poznaniu - co wiemy o inwestycji?PropertyDesign.pl - 24-08-2016 10:27


Planowany hotel Hampton by Hilton w Poznaniu zaprojektowało biuro architektoniczne AGK architekci. Do 5 września trwa przetarg na wykonawcę robót budowlanych. Znamy jednak już pierwsze szczegóły dotyczące nowego obiektu tej międzynarodowej sieci.

Trwa oczekiwanie na wyłonienie wykonawcy hotelu Hampton by Hilton w Poznaniu.  Nowy obiekt ma stanąć na działce między ul. Św. Marcin a Podgórną, która należy do spółki BB Old Town (Kostrzyn nad Odrą). 

W obiekcie do dyspozycji gości będzie 117 pokoi rozlokowanych na sześciu piętrach. Hotel będzie też dysponował częścią gastronomiczną, salami konferencyjnymi oraz centrum fitness. Miejsca parkingowe usytuowano w podziemiach budynku. Ze względu na ograniczoną powierzchnię terenu pojazdy będą zwożone do parkingu specjalnie zaprojektowaną windą.

Rozpoczęcie budowy planowane jest w I kwartale 2017 roku, a otwarcie hotelu przewidziane jest na I kwartał 2018 roku.

Hotel Hampton by Hilton w Poznaniu zaprojektowało biuro architektoniczne AGK architekci, które w Poznaniu stworzyło koncepcje m.in. hotel Ibis, budynków biurowych czy zespołu basenów. Adam Walczak z AGK Architekci zaprojektuje również hotel Hilton w Lublinie.