Hotel przyszłości, czyli laboratorium designuPropertydesign.pl - 25-01-2017 10:01


Firma Marriott International uruchomiła pierwsze laboratorium innowacji hotelarskiej. Jako pierwsze tego typu miejsce wyznaczono Los Angeles. Laboratorium ma jednak zwiedzić cały świat.

Laboratorium jest w rzeczywistości testem interaktywnego hotelu przyszłości. To część realizacji futurystycznej wizji Marriotta, która zakłada digitalizację i pełną kontrolę nad wnętrzem hotelu.

Projekt ma przyciągać nie tylko hotelarzy, ale również architektów, designerów, potencjalnych gości hotelowych oraz pracowników branży. W ten sposób będą oni mogli poznać ambitne plany sieci na stworzenie hotelu przyszłości.

Laboratorium składa się z dwóch części. Jednym jest nowy wygląd pokojów hotelowych. Zgodnie z założeniem w przyszłości jeden blok noclegowy będzie składał się z czterech oddzielnych sypialnych, z których będzie można wejść do wspólnej kuchni, jadalni i strefy relaksu. To miejsce współpracy dla grup, które chciałyby spędzać więcej czasu dla siebie. Wszystkie urządzenia mają być w pełni dostępne przez urządzenia mobilne.

Drugi pomysł to nowy wygląd części restauracyjnej. Chodzi tu zarówno o jej wygląd, jak i menu. W planach jest m.in. stworzenie cyfrowego menu.

Efekty eksperymentu będą widoczne w hotelach marki Aloft i Element. Pierwsze wdrożenia będą realizowane pod koniec tego roku.