×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Hotel Silesia w Katowicach wkrótce zniknie. Nowy inwestor ma ambitny plan

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 29 paź 2018 16:58
Katowice, fot. shutterstock

Vastint Poland sfinalizował umowę zakupu działek inwestycyjnych o powierzchni ponad 9 tys. mkw. przy ul. Ks. Piotra Skargi w Katowicach. Na terenie stanowiącym przedmiot transakcji stoi zamknięty w 2006 roku hotel Silesia. Deweloper planuje wyburzenie obiektu i wybudowanie w jego miejsce zespołu nowoczesnych budynków o funkcji hotelowo-biurowej. Inwestycja ruszy prawdopodobnie w 2019 roku.

REKLAMA

- Od początku, lokalizacja działki w centrum miasta determinowała pewne rozwiązania funkcjonalne. W sąsiedztwie występują w dużym wolumenie obiekty handlowe, brakuje za to dostatecznej ilości nowoczesnych biur. Planowane funkcje – hotel o powierzchni około  5 000 mkw. oraz dwa budynki biurowe o powierzchni 30 000 mkw. – wzbogacą ofertę ścisłego centrum Katowic i sprawią, że już teraz atrakcyjna dla najemców aglomeracja katowicka stanie się bardziej konkurencyjna na tle innych miast regionalnych – mówi Roger Andersson, dyrektor zarządzający Vastint Poland.

Projekty zlokalizowane w miastach regionalnych stanowią znaczącą część portfolio Vastint
w Polsce. Plany dewelopera wskazują wyraźnie, że jego zaangażowanie na rynkach lokalnych nadal będzie rosło. Tylko w przyszłym roku firma odda do użytku 122 000 mkw. powierzchni biurowej w Poznaniu i Wrocławiu oraz rozpocznie dwie nowe inwestycje w Gdyni i Gdańsku o powierzchni ponad 80 000 mkw. Zakup terenów inwestycyjnych w kolejnych miastach regionalnych, czego przykładem jest aktualna transakcja w Katowicach, stanowi element strategii ekspansji Vastint na terenie Polski.

- Zapotrzebowanie na nowoczesne powierzchnie biurowe w Katowicach od kilku lat utrzymuje się na stabilnym poziomie. Co ważniejsze, miasto należy obecnie do grona najchętniej wybieranych lokalizacji przez firmy z sektora nowoczesnych usług dla biznesu. To ogromny potencjał, z którym wiążemy spore nadzieje na dalszy, stabilny rozwój działalności firmy na rynkach poza Warszawą – podsumowuje Roger Andersson.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie