×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Hotele modułowe na celowniku Griffina

  • Autor: PulsBiznesu.pl
  • 09 sty 2019 09:45
Hotele modułowe na celowniku Griffina
Maciej Dyjas, partner zarządzający w Griffin Real Estate

Fundusze Griffin i PIMCO przejęły kontrolę nad Grupą Polcom, producentem hoteli modułowych z Chojnic - pisze Puls Biznesu.

REKLAMA

Polcom Group to polski producent hoteli modułowych. Firma właśnie zyskała potężnych inwestorów. Według ustaleń „Pulsu Biznesu”, w Polcom zainwestowały fundusze Griffin Real Estate (RE) i PIMCO.

Fundusze odkupiły od rodziny Słomińskich 70 proc. akcji. Wycena firmy sięgała 1,4-1,8 mld zł, co oznacza, że inwestorzy zapłacili za pakiet 1-1,3 mld zł.

Dla Griffina, inwestycja w polskiego producenta to przepustka na nowy rynek — fundusz od dawna uważa segment hotelowy za atrakcyjny. Spółka, która zajmuje się inwestowaniem i zarządzaniem nieruchomościami w naszym regionie i ma w portfelu aktywa warte 5 mld EUR, dowiodła już kilkakrotnie, że nie boi się nietypowych projektów. Jako pierwsza stworzyła m.in. sieć prywatnych domów studenckich — Student Depot. Pionierem była też na rynku budowy mieszkań na wynajem — do 2023 r. należąca do niej platforma Resi 4 Rent chce ich mieć 5 tys. Griffin jako pierwszy wprowadził także na polski rynek spółkę działającą w formule REIT.  Rok temu za około 1 mld EUR przejął 28 nieruchomości komercyjnych (głównie centra handlowe M1), a w połowie 2018 r. — dziewięć magazynów. 

PIMCO, jedna z największych na świecie firm inwestycyjnych, zarządzająca aktywami o wartości 1,7 bln USD, to stały partner Griffina w inwestycjach. 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie