REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

HRA Architekci dla Yareal. To będzie największa inwestycja biurowa firmy

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 26 paź 2017 12:20
HRA Architekci dla Yareal. To będzie największa inwestycja biurowa firmy
fot. mat. prasowe

Lixa – największy zespół biurowców w historii Yareal - zostanie wybudowany w nowym centrum biznesowym Warszawy powstającym wokół Ronda Daszyńskiego. Kompleks o łącznej powierzchni 65 tys. mkw. został zaprojektowany przez HRA Architekci.

REKLAMA

Kompleks Lixa u zbiegu ulic Kasprzaka i Karolkowej spełni potrzeby dużych najemców, zapewniając powierzchnię biurową najwyższej jakości, atrakcyjną ekspozycję oraz prawdziwie korporacyjną tożsamość i widoczność marki. Zrównoważony charakter projektu Lixa zagwarantuje znakomite środowisko pracy i dobre samopoczucie pracownikom, korzystającym na co dzień z nowoczesnych usług, dużych ogrodów i biurowych tarasów.

Projekt będzie składał się z 4 budynków z niezależnym dostępem do lobby i parkingu. Każdy budynek umożliwi najemcom elastyczne dostosowanie charakteru powierzchni biurowej do potrzeb biznesowych i oczekiwań pracowników. Rozwiązania projektowe pozwolą na organizację przestrzeni w sposób umożliwiający jej adaptację do wymagań dużych najemców. Lixa będzie kompleksem cenionym przez przedsiębiorców wymagających biura wysokiej efektywności, ponieważ na jednej kondygnacji powstanie nawet do 4 tys. mkw. powierzchni biurowej. Takie rozwiązanie - sprzyjające formule tailor made project - pozwala na dowolny podział przestrzeni, ułatwiając jej aranżację i dopasowanie do specyfiki działalności najemców oraz funkcjonowanie nowoczesnych powierzchni coworkingowych.

- Lixa to największy projekt w dotychczasowym portfolio biurowców zrealizowanych przez Yareal w Polsce. Projektujemy go w taki sposób, aby był biurowcem pierwszego wyboru zwłaszcza dla dużych, międzynarodowych korporacji. Dlatego traktujemy tę inwestycję jako wizytówkę, dzięki której podkreślimy nasze wyjątkowe podejście do warszawskiego rynku. Aby zapewnić najemcom większą wygodę korzystania z przestrzeni w LIXA, zdecydowaliśmy się na niską zabudowę. Budynki z 4 lub 6 kondygnacjami pozwalają na uzyskanie większej powierzchni każdego piętra w porównaniu do budynków wieżowych. Nie tracimy powierzchni na trzon budynku, co pozwala udostępnić najemcom więcej efektywnie zaaranżowanej przestrzeni oraz wykorzystać poziomą komunikację wewnątrz firmy. W odróżnieniu od drapaczy chmur, w których nie ma możliwości instalowania otwieranych okien, w naszej największej inwestycji zapewniamy również możliwość naturalnej wentylacji pomieszczeń. Dodatkowo najemcy będą mieli do dyspozycji rozległy ogród i tarasy - wyjaśnia Eric Dapoigny, prezes Yareal Polska.

Dużym udogodnieniem dla najemców będą dostępne obok budynku, liczne formy transportu publicznego, m.in. druga linia metra i stacja Rondo Daszyńskiego, tramwaje oraz autobusy. Projekt przygotowany przez renomowaną pracownię HRA Architekci powstał z myślą o firmach, poszukujących prestiżowej lokalizacji zapewniającej jednocześnie dobrą identyfikację i ekspozycję marki. Poprzez zaawansowane rozwiązania technologicznie, budynki staną się asystentami dla korzystających z nich przedsiębiorców, dostosowując się do ich potrzeb i komfortu pracy. Z drugiej strony projekt pozostaje blisko natury zachowując ludzki wymiar. Pracownicy firm mieszczących się w LIXA będą mieli do dyspozycji zielone tarasy oraz wewnętrzne patio, przystosowane zarówno do odpoczynku, jak i pracy w otoczeniu zieleni. Na parterze wszystkich budynków znajdą się kantyny, restauracje, sklepy, przedszkole oraz punkty usługowe, które uzupełnią ofertę istniejącą w sąsiedztwie oraz przyziemiach pobliskich osiedli mieszkaniowych. Zarówno projekt samego budynku, jak i jego otoczenia – wewnętrznego oraz zewnętrznego - odpowiada na potrzeby młodego pokolenia pracowników tzw. Millenialsów, których generacja wkrótce stanie się dominująca na rynku pracy.

Bank BGŻ BNP Paribas już rok temu wybrał kompleks na swoją nową siedzibę główną, zawierając z Yareal rekordową umowę przednajmu na 22 tys. mkw. Siedziba BGŻ BNP Paribas wraz z dodatkowymi 6 tys. mkw. będą stanowiły pierwszy etap inwestycji, którego ukończenie Yareal zaplanował na połowę 2020 r.

W drugiej fazie inwestycji, która zostanie oddana do użytku na początku 2021 r., powstanie kolejnych 20 tys. mkw. powierzchni. Ostatnim etapem budowy kompleksu Lixa będzie zaoferowanie dalszych 17 tys. mkw. przestrzeni biurowej, a jego ukończenie planowane jest rok później. Łącznie wszystkie budynki Lixa zaoferują 65 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej klasy A. Kompleks spełni wymagania przewidziane w systemie zrównoważonego budownictwa BREEAM dla oceny Excellent.

Budowa kompleksu Lixa pozwoli na odtworzenie około 300-metrowej spójnej, eleganckiej pierzei miejskiej wzdłuż ulicy Kasprzaka. Lixa zostanie wzniesiony przez Yareal w miejscu istniejących, starych budynków biurowych, których rozbiórka rozpocznie się w przyszłym roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie