×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

HRA Architekci odnowili warszawski Adgar Park West

  • Autor: Propertydesign.pl
  • Opublikowano: 03 gru 2014 09:05
HRA Architekci odnowili warszawski Adgar Park West
fot. Spektakularna przebudowa Adgar Park West zakończona w rekordowym tempie 136 dni

Kompleks biurowy Adgar Park West przy Al. Jerozolimskich 181 w Warszawie zyskał nowy wygląd. Koncepcję opracowało biuro projektowe HRA Hermanowicz Rewski Architekci, a generalnym wykonawcą była firma Awbud.

REKLAMA

Grupa Adgar dokonała uroczystej inauguracji gruntownie zmodernizowanego kompleksu biurowego Adgar Park West wraz z wyjątkową strefą sportu i rekreacji AdgarFit. Szeroko zakrojona przebudowa została ukończona w ciągu zaledwie 136 dni.

Jednym z najbardziej spektakularnych elementów AdgarFit jest pięciopiętrowe szklane atrium, które stało się nową fasadą budynku od strony Alei Jerozolimskich. Kolejnym unikalnym elementem jest świecąca w ciemności bieżnia okalająca kompleks. Wykonana jest z tworzywa, które nigdy nie zamarza, dzięki czemu można na niej trenować przez cały rok. Jest to pierwsza bieżnia tego typu w Europie kontynentalnej. Na kompleks Adgar Park West składają się trzy budynki biurowe o łącznej powierzchni 44,6 tys. mkw. Zarówno elewacje, jak i przestrzenie wspólne wewnątrz budynków zostały poddane gruntownej modernizacji według projektów autorstwa wielokrotnie nagradzanej pracowni architektonicznej Hermanowicz Rewski Architekci.

 - Projekt Adgar Park West był dla nas wyjątkowy pod każdym względem. To co widzimy dzisiaj daleko przeszło nasze oczekiwania, szczególnie, jeśli weźmiemy pod uwagę tempo, w jakim ukończono prace. W sumie zajęło to 136 dni – to zupełnie niespotykane - powiedział Błażej Hermanowicz, architekt.

 Specjalistyczna strefa do uprawiania sportu wyposażona w najwyższej jakości urządzenia to pierwszy tego typu projekt na polskim rynku działający w ramach budynku biurowego. W ramach AdgarFit działa też centrum fitness Gravitan z siłownią, basen treningowy z systemem pływania oporowego, bieżnia antygrawitacyjna, która umożliwia trening osobom otyłym i powrót do sportu po kontuzji, oraz skomputeryzowane stacje do treningu rowerowego. Dają one możliwość wpięcia własnego roweru i odbywania wirtualnych wycieczek po całym świecie. W AdgarFit najemcami są także showroom Garmin, sklep sportowy Sport Guru, klinika medycyny sportowej Porta Medica, oferująca usługi profesjonalnej dietetyki i fizykoterapii, a także trzy restauracje i kawiarnia. W otoczeniu znajduje się także dużo nowocześnie zaprojektowanej zieleni oraz miejsca do siedzenia w przestrzeni atrium, gdzie można zrelaksować się w przyjemnej atmosferze lub umówić się na spotkanie biznesowe. Ofertę kompleksu uzupełniają Event Room i Centrum Szkoleniowe oraz przedszkole Ala Ma Kota.

 - Adgar zakupił tę nieruchomość niecałe półtora roku temu, kierując się jej świetną lokalizacją i ogromnym potencjałem. Od początku mieliśmy śmiałą wizję, jak docelowo ma wyglądać i funkcjonować kompleks. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że w tak krótkim czasie udało nam się zakończyć tak zasadniczą renowację oraz komercjalizację strefy AdgarFit. Adgar Park West może się teraz poszczycić spektakularnym pięciopiętrowym atrium, a w uzyskanej dodatkowej przestrzeni ulokowała się strefa AdgarFit – pierwszy tego rodzaju obiekt w Polsce – powiedział Eyal Litwin, dyrektor generalny Adgar w Polsce.

- AdgarFit będzie wielką atrakcją i magnesem nie tylko dla naszych najemców, ale także dla entuzjastów sportu z całej Warszawy. Chcemy, aby Adgar Park West był miejscem przyciągającym osoby ceniące aktywny styl życia – dlatego jesteśmy otwarci dla wszystkich, przez cały rok - dodał Eyal Litwin.

W gali inauguracyjnej, którą poprowadził dziennikarz i triatlonista Łukasz Grass, udział wzięło ponad 200 osób, a wśród gości specjalnych byli m.in. Czesław Lang, legenda polskiego kolarstwa, a także młody utytułowany zawodnik Rafał Majka. Na uroczystości obecny był zarząd Adgar Group, wiele ważnych postaci sektora nieruchomości i finansów oraz dziennikarze. Galę poprzedziła wycieczka po nowo zmodernizowanym kompleksie – na jej trasie znalazło się miedzy innymi szklane atrium, Event Room i Centrum Szkoleniowe, showroom Garmin oraz sklep Sports Guru.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie