×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Ich myślenie o architekturze wybiega w przyszłość

  • Autor: SARP Katowice
  • 07 maj 2014 11:11
Ich myślenie o architekturze wybiega w przyszłość
fot. Fotolia

Nie trudno zrozumieć dlaczego Paul Monaghan z AHMM Architects jest kolejnym zaproszonym Mistrzem Architektury - współtworzy obecnie jedno z największych biur architektonicznych w Wielkiej Brytanii. SARP Katowice zaprasza na jego wykład.

REKLAMA

W ubiegłym roku AHMM Architects zostali uznani przez Building Design za czwartą najlepszą pracownią na liście TOP 20 Architects, a Building Magazine już nie po raz pierwszy wybrał ich jako pracownią roku.

Już od ponad 20 lat Paul Monaghan, Simon Allford, Jonathan Hall i Peter Morris - założyciele AHMM Architects - projektują zgodnie z zasadami zrównoważonego designu - pokazują, że dobra architektura może być przyjazna dla otoczenia, środowiska oraz jej użytkowników. Ich projekty poprzedzone są analizą podstawowych parametrów interwencji, problemczynych czynników czy możliwości projektowych - w tym szeroko rozumianego kontekstu politycznego, ekononomicznego czy społcznego.

Twierdzą, że projekt nie zaczyna się od przedstawienia rozwiązania projektowego, ale od zdefiniowania strategii. Ich myślenie o architekturze wybiega w przyszłość - stawiają na inteligenty i uważny sposób kształtowania przestrzeni i korzystania z budynków. I chociaż AHMM Architects są wierni zasadom logiki i klasycznej prostocie czy przejrzystości architektury, to nie boją się innowacji. W nowoczesnych technikach konstrukcji i materiałach widzą potencjał dla kreowania lepszych rozwiązań prostszymi metodami.

Wykład z cyklu: Mistrzowie Architektury odbędzie się w dniu 22.05.2014 o godz. 18.00 w sali audytoryjnej ING Bank Śląski, Katowice, ul. Sokolska 34.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie