REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

IKEA w Katowicach uruchomiła Centrum Urządzania Wnętrz

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 23 wrz 2021 13:15
IKEA w Katowicach uruchomiła Centrum Urządzania Wnętrz
IKEA w Katowicach uruchomiła Centrum Urządzania Wnętrz, fot. mat. pras.

Sklep IKEA w Katowicach postanowił wyjść naprzeciw wszystkim tym, którzy chcą odmienić swoje mieszkanie pod okiem projektantów i otworzył CUW - Centrum Urządzania Wnętrz. To lokalna inicjatywa sklepu, pierwsze tego typu rozwiązanie w Polsce, gdzie klient w jednym miejscu może poznać oraz skorzystać z wszystkich usług planowania/projektowania, jakie oferuje IKEA. A co mówią o wystroju swoich mieszkań mieszkańcy stolicy woj. śląskiego, czy czują się pewnie w obszarze urządzania wnętrz, a także, czy są skłonni skorzystać z usług architekta wnętrz - znamy wyniki badań na ten temat.

REKLAMA

Badanie „U&A and Style Study 2020", przeprowadzonego przez IQS Sp. z o.o. dla IKEA, pokazuje, że mieszkańcy Katowic, podobnie jak i pozostałych regionów Polski, nie czują się pewnie w obszarze wyposażania wnętrz. Chociaż co trzeci uważa, że się na tym zna, to jednak dla co czwartego urządzanie wnętrza to wyzwanie. Jednocześnie rzadko decydują się oni na skorzystanie z usług architekta wnętrz. W przypadku Katowic zdecydowało się na to tylko 8 proc. badanych, co jest jedną z najniższych liczb wskazań. W perspektywie widać jednak szansę na zmianę. 18 proc. (6 proc. zdecydowanie tak, 12 proc. - raczej tak) respondentów deklaruje wybór tego typu usług.

Jak oceniamy nasze pomieszczenia?

Co badani w skali kraju mówią o poszczególnych pomieszczeniach i z jakimi mierzą się wyzwaniami przy ich urządzaniu? W przypadku salonu, którego średnia powierzchnia to 20 m kw., większość odpowiadających jest zadowolona z jego wyglądu. Przyznają jednak, że w aranżacji salonu „wyzwaniem jest pogodzenie szeregu różnych funkcji i zachowanie reprezentacyjnego charakteru, przy jednoczesnej możliwość swobodnego korzystania na co dzień”. Zmiany w tym pomieszczeniu planowało 57 proc. badanych. W kuchni, której średnia powierzchnia wynosi ok. 10 m kw., „wyzwaniem jest zapewnienie funkcjonalności tego pomieszczenia: ergonomiczności i użyteczności w przygotowywaniu/ spożywaniu posiłków, utrzymaniu czystości/ porządku, funkcji przechowywania oraz w przypadku niektórych kuchni także miejsca spotkań”. W porównaniu z innymi badanymi pomieszczeniami kuchnia budzi najwięcej zastrzeżeń. A zmiany w kuchni planuje 63 proc. badanych. Natomiast sypialnie (przeciętna powierzchnia sypialni dorosłych to ok. 12,6 m kw.) są opisywane często jako przeładowane/zagracone, co wskazuje na to, jak ważna jest w tym pomieszczeniu funkcja przechowywania i jak w niewystarczający sposób jest realizowana. Zmiany w tym pomieszczeniu planuje 45 proc. posiadaczy sypialni.

IKEA Katowice z CUW - Centrum Urządzania Wnętrz

Nowe miejsce w sklepie, które zlokalizowane jest w dziale Duży Pokój, powstało z myślą o komforcie klientów, a także wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom. Odwiedzający sklep IKEA w Katowicach w jednym miejscu mogą uzyskać wszystkie potrzebne informacje o usługach planowania (w sklepie, jak i online), a także skorzystać z doświadczenia i kreatywności projektantów wnętrz IKEA oraz specjalistów ds. planowania kuchni, szaf i regałów - konkretnych wnętrz a już wkrótce także całego mieszkania. To oznacza, że bez konieczności odwiedzania pozostałych miejsc do planowania na terenie sklepu, w jednym miejscu klient może zapoznać się i zdecydować, która usługa najbardziej odpowiada jego potrzebom. Tym samym zmiana własnych „czterech kątów” może stać się jeszcze łatwiejsza.

- W CUW Centrum Urządzania Wnętrz IKEA oferujemy nie tylko znane już wcześniej usługi planowania, konsultacji i zakupu, ale także nowe możliwości. Wśród nich są usługi Szybkiego Planowania Pokoju, Projektowania Wnętrza, czy Projektowania Mieszkania. Tę ostatnią usługę planujemy wprowadzić od października. Dzięki szerokiej wiedzy każdy z dostępnych na miejscu pracowników będzie mógł wykonać większość usług planowania. Dla klienta oznacza to, że korzystając ze wsparcia jednej osoby, będzie mógł on zaplanować sobie na przykład meble do kuchni, pokoju dziennego i sypialni. Dodatkową korzyścią wynikającą z dostępności naszych pracowników jest możliwość zaplanowania spotkań w dogodnych dla siebie godzinach - mówi Łukasz Dudek, kierownik CUW – Centrum Urządzania Wnętrz IKEA w Katowicach. - Wiemy, że dom, mieszkanie to najważniejsze miejsce na świecie. Teraz bardziej niż kiedykolwiek. Dlatego naszym priorytetem jest pomoc klientom w zaspokajaniu ich domowych potrzeb w zakresie wyposażenia wnętrz - dodaje Łukasz Dudek.

Niezależnie od sytuacji życiowej oraz naszych doświadczeń związanych z ograniczeniami wywołanymi pandemią niemal wszędzie i dla wszystkich dom stał się centrum świata. Ten czas zmusił także wielu do przemyślenia tego, czym dla nas jest przyjazny, bardziej zrównoważony dom do życia na co dzień.

- Wielofunkcyjność naszych mieszkań to trend obserwowany od pewnego czasu, który w przeciągu ostatniego półtora roku jeszcze się bardziej wzmocnił. Skłoniło nas to – jako jego mieszkańców - do przemyślenia, jak ważne są odpowiednia przestrzeń, komfort i prywatność dla każdego z domowników, podczas gdy dla wielu stał się on miejscem pracy, szkołą i restauracją jednocześnie. W takiej sytuacji wsparcie specjalisty w urządzaniu wnętrza może być nieoceniona. Lepsze życie zaczyna się właśnie w naszym domu! - zauważa Monika Kosakiewicz-Komasara, kierownik ds. lokalnego marketingu IKEA w Katowicach.

Realizacja zamówień składanych w oparciu o możliwości, jakie daje CUW - Centrum Urządzania Wnętrz zakłada również odbiór zamówionych produktów w jednym z dziewięciu Punktów Odbioru Zamówień IKEA (w tym mobilnych). Na terenie woj. śląskiego zlokalizowane są one w Katowicach, Częstochowie, Bielsku-Białej, Gliwicach, Rybniku, Tarnowskich Górach, Tychach, Jastrzębiu-Zdroju oraz Raciborzu.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie