REKLAMA
PARTNER PORTALU partner portalu
×

Szukaj w serwisie

IMB Asymetria z wielofunkcyjną inwestycją i miejscem spotkań nad Łabą

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 02 lis 2021 13:54
IMB Asymetria z wielofunkcyjną inwestycją i miejscem spotkań nad Łabą
IMB Asymetria z wielofunkcyjną inwestycją i miejscem spotkań nad Łabą, fot. mat. pras.

Westfield Hamburg-Überseequartier nazywany jest przyszłą wizytówką i esencją nowoczesnej dzielnicy Hamburga - HafenCity. Zespół IMB Asymetria, który pełni rolę głównego architekta projektu, odpowiedzialny jest za projekt wykonawczy oraz przygotowanie dokumentacji głównej części obiektu obejmującej powierzchnie handlowo-usługowe na pięciu poziomach.

REKLAMA

Projekt Westfield Hamburg-Überseequartier obejmuje 14 wielofunkcyjnych budynków połączonych szklanym dachem, dzięki któremu powstanie wyjątkowa, kryta ulica handlowa. W nowoczesnych budynkach znajdą się przestrzenie biurowe, handlowe, hotelowe, restauracyjne, rezydencyjne, a także związane ze spędzaniem czasu wolnego, sportem i kulturą. Na terenie inwestycji zlokalizowany będzie także terminal portowy, który w niedalekiej przyszłości ma obsługiwać do 350 000 pasażerów rocznie.

Kosmopolityczny, otwarty, jedyny w swoim rodzaju, miejsce spotkań dla mieszkańców i turystów, reinterpretacja miasta - tak określany jest kompleks, który łączyć będzie spojrzenie w przyszłość z nawiązaniem do historycznej tożsamości miejsca, w którym powstaje.

- W projekcie Westfield Hamburg-Überseequartier na szczególną uwagę zasługuje połączenie spełnienia różnorodnych potrzeb i funkcji, wyjście poza schemat z jednoczesnym dopasowaniem się do charakteru miejsca oraz unikalność rozwiązań. Cieszymy się, że inwestor po raz kolejny właśnie nam powierzył realizację tak ciekawej, a jednocześnie wymagającej inwestycji - mówi Marek Borkowski, partner i współzałożyciel IMB Asymetria.

Inwestycja przygotowywana jest we współpracy z dwunastoma biurami architektonicznymi, lokalnymi oraz międzynarodowymi, których prace na etapie wykonawczym koordynuje IMB Asymetria.

Westfield Hamburg-Überseequartier to kolejny projekt realizowany przez IMB Asymetria dla Unibail-Rodamco-Westfield. Jeden z wcześniejszych, CH Wroclavia, nagrodzony został w kategorii “Best International Retail Architecture 2018–2019” oraz “Best Retail Architecture Europe” w prestiżowym konkursie International Property Awards.

Inwestycja w Hamburgu jest też kolejnym z wielu projektów zrealizowanych przez krakowską pracownię architektoniczną poza granicami kraju. Obiekty autorstwa IMB ASYMETRIA zlokalizowane są m.in. w Niemczech, Irlandii, Wielkiej Brytanii, Rosji, Ukrainie i Rumunii.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie