Immobile K3 - dobra architektura spod kreski CDF ArchitekciUM Bydgoszcz / Propertydesign.pl - 07-10-2016 14:18


Rozpoczęły się prace przy fundamentach nowoczesnego biurowca - Immobile K3 na placu Kościeleckich w Bydgoszczy. Ciekawy pod względem architektury budynek zaprojektowała pracownia CDF Architekci.

Jak informuje oficjalny portal miejski Bydgoszczy, w ostatnich tygodniach przygotowywano wykop pod rozpoczęcie prac przy fundamentach budynku. Tworzyć będą go zbrojona płyta oraz wykonane wcześniej ścianki szczelinowe zabezpieczające wykop. Na placu budowy prowadzono dokładne badania archeologiczne. 

Immobile K3 ma szansę całkowicie odmienić wizerunek centrum Bydgoszczy. Jak wspominają architekci, projektując budynek myśleli nie tylko o jego funkcjonalności, ale również o historii miejsca - o zabudowie Placu Kościeleckich z neogotyckim kościołem. Projektantom z CDF Architekci zależało na tym, aby jak najlepiej wpisać nowoczesny budynek w historyczną tkankę Bydgoszczy. Projekt został uzgodniony z konserwatorem zabytków. 

Biurowiec będzie miał pięć kondygnacji naziemnych. Na parterze znajdą się kawiarnie, restauracje i lokale handlowe, a pozostałe piętra zajmą biura. W planach też są zielone tarasy. Inwestorem jest firma CDI Konsultanci Budowlani.