Imponujący drapacz chmur rodem z MeksykuPropertydesign.pl - 04-08-2016 18:45


Pracownia LBR&A Arquitectos zaprojektowała, a firma Arup zrealizowała, najwyższy budynek w Meksyku. Jego konstrukcja jest przystosowana do potężnych trzęsień ziemi, jakie nawiedzają ten rejon.

Wieżowiec Torre Reforma ma 57 kondygnacji i 250 metrów wysokości. To najwyższy budynek stolicy Meksyku.

Inwestor, generalny wykonawca i architekt przygotowali projekt, który ma nie tylko estetycznie wyglądać. Jego celem jest wytrzymanie nawet najpotężniejszych trzęsień ziemi.

W projekcie wykorzystano m.in. specyficzną strukturę. Zastosowano w nim specjalne wieszaki w kształcie litery V, które wiążą szklaną fasadę i nadają określony styl budynkowi. Jednocześnie wykorzystano specyficzny materiał, z którego powstałą podstawa budynku.

Specyficznie rozwiązano także kwestie ruchu wewnętrznego. W wieżowcu windy oraz klatki schodowe powstały na planie trójkąta. To w połączeniu z powoli zmniejszającą się powierzchnią piętra sprawa, że wszystkie systemy elektryczne i mechaniczne mogły zostać ukryte w strukturze, przez co maksymalnie zwiększono wysokości pięter i powierzchnię użytkową.

Na dodatek budynek został precertyfikowany w formule LEED na poziomie Platinum. To jeden z najwyższych możliwych poziomów.