×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Imponujący projekt w Chinach spod kreski Zaha Hadid Architects

  • Autor: Propertydesign.pl
  • Opublikowano: 18 lis 2016 09:11
Imponujący projekt w Chinach spod kreski Zaha Hadid Architects
Infinitus Plaza fot. Zaha Hadid Architects

Wmurowano kamień węgielny pod spektakularną inwestycję w chińskim Kantonie. Kompleks Infinitus Plaza wyszedł spod kreski pracowni Zaha Hadid Architects.

REKLAMA

167 tys. mkw. powierzchni tak ogromny będzie kompleks Infinitus Plaza, który powstaje dla producenta i dystrybutora produktów do pielęgnacji skóry, ochrony zdrowia i pielęgnacji urody. W planach dwa bliźniacze budynki połączone ze sobą tarasami wertykalnymi. Projekt stawia na inteligentne technologie i  ekologiczne rozwiązania. To tu znajdzie się ośrodek badań nad medycyną i nowymi produktami, centrum wystawowe, galeria handlowa i oczywiście siedziba firmy Infinitus. Całkowity koszt inwestycji szacowany jest  na ok. 659 milionów dolarów. Budowa ma się zakończyć w drugim kwartale 2020 r.

 - 24 lat temu, Infinitus rozpoczął swoją działalność w dzielnicy Baiyun Guangzhou. A teraz, firma wyrusza ponownie w nową podróż -  podkreślał podczas wmurowania kamienia węgielnego Harry Yeung, wiceprezes LKKHPG i dodał, że nowa siedziba ma odzwierciedlać ducha innowacyjności firmy. - Śmiało patrzymy w przyszłość. Chcemy zaoferować naszym klientom i pracownikom dynamiczne środowisko, które będzie napędzało wzrost gospodarczy Kantonu i jego okolic - konkluduje.

 - Zaha Hadid Architects chce tutaj stworzyć nowe środowisko pracy i kultury organizacyjnej, która sprzyja otwartości i komunikacji. Kompleks płynnie łączy się z miastem, dzięki wdrożeniu najnowszych rozwiązań technologicznych oraz materiałów budowlanych. Tu stworzymy funkcjonalne i zarazem przyjemne miejsce pracy - powiedział Satoshi Ohashi, dyrektor Zaha Hadid Architects w Chinach.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie