×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Industrialne biuro od Michel Design

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 23 kwi 2014 10:36
Industrialne biuro od Michel Design
Biuro RAI w Trójmieście według projektu Michel Design

Na życzenie klienta wnętrze zostało zachowane w kolorach betonowych szarości z elementami barw logo firmy, jednak całość pomimo surowych, metalowych elementów sprawia wrażenie wnętrza przytulnego i sprzyjającego pracy. Aranżację lokalu o powierzchni 56 mkw. dla Przedsiębiorstwa Budowlanego RAI w Trójmieście, wykonała Helena Michel z pracowni Michel Design.

REKLAMA

Biuro RAI podzielono na kilka stref - te do pracy przy biurkach, aneks kuchenny, toaletę i przestrzeń konferencyjną. W organizacji i odseparowaniu ich od siebie pomogły mleczno-białe, półprzeźroczyste ścianki osadzone w stalowych łącznikach.

Industrialne wnętrza

Na życzenie klienta wystrój lokalu miał być zachowany w stylu industrialnym z nutą elegancji. Dlatego też na całej powierzchni biura ułożono szare, wielkoformatowe płyty. Ściana przy wejściu została ozdobiona pionową kompozycją wykonaną z gresowych płytek o rdzawym odcieniu oraz dwóch niebieskich, szklanych szyb, które się na siebie nakładają. Takie połączenie kolorów było celowe - rdzawo-pomarańczowy i niebieski nawiązują bowiem do kolorystyki zastosowanej w logo firmy RAI. W podobnych barwach została zachowana także kuchnia.

Centralnym punktem biura jest stół konferencyjny, którego nogi zostały wykonane na wzór przemysłowej kratownicy, z rurek nierdzewnych o wysokim połysku. Jedna ze ścian została ozdobiona zacieranym betonem dekoracyjnym i galerią rysunków architektonicznych. Wzdłuż niej zaprojektowano prawie pięciometrową komodę na dokumenty. Oświetlenie całego biura stanowią duże, industrialne lampy i reflektory skierowane na stanowiska pracy.

Design lat '50.

Stonowana przestrzeń biurowa, nabiera niezwykłego charakteru dzięki ikonom amerykańskiego designu z lat pięćdziesiątych - stylowym fotelom biurowym EA 117 Charlesa Eamesa i srebrno-szarym biurkom na cienkich stalowych nogach.

Toaleta również jest urządzona nietypowo. To bardzo minimalistyczne wnętrze wykończone płytami o chropowatej fakturze z szarego gresu oraz płytkami imitującymi stare drewno. Wszystkie meble, zarówno te biurowe jak i łazienkowe zostały zaprojektowane specjalnie pod tę przestrzeń.

- Moim celem było stworzenie spersonalizowanego biura - tak jak życzył sobie tego klient – komentuje architekt Helena Michel z Michel Design. - Przy tworzeniu projektu chciałam również uciec od powielania sztampowych biurowych realizacji i korzystania z gotowych zestawów mebli biurowych produkowanych seryjnie. Dlatego każdy detal, taki jak nogi stołu, stelaże, ścianki czy meble został zaprojektowany specjalnie na potrzeby tego spersonalizowanego miejsca – konkluduje Michel.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie