×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Inne spojrzenie na Panoramę - zmiany w centrum handlowym

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 24 cze 2014 11:47
Inne spojrzenie na Panoramę - zmiany w centrum handlowym
Galeria handlowa Panorama przejdzie modernizację
Inne spojrzenie na Panoramę - zmiany w centrum handlowym
Inne spojrzenie na Panoramę - zmiany w centrum handlowym

Panorama – jedna z pierwszych galerii handlowych w Poznaniu zostanie znacząco zmodernizowana. Zmiany przewidziane są także w ofercie centrum, która zostanie wzmocniona i urozmaicona przy jednoczesnym zachowaniu specjalistycznego i unikalnego charakteru Galerii.

REKLAMA

Panorama jest popularnym wielousługowym centrum handlowym typu convinience zlokalizowanym w sercu Górczyna - dzielnicy Poznania nabierającej handlowego znaczenia. 

Wyróżniającą się cechą Panoramy jest także rozbudowane zaplecze usług tworzone m.in. przez bank, pralnię, zakład fryzjerski a przede wszystkim przez popularną Klinikę Rehasport – jeden z najważniejszych ośrodków leczenia i rehabilitacji urazów sportowych w Polsce. Klinika Rehasport jest zlokalizowana w części biurowej Galerii. Panorama już zaczęła się zmieniać, choć jej modernizacja ma się dopiero rozpocząć.

Lojalność zarówno klientów, jak i najemców Panoramy ma swoje odzwierciedlenie w liczbach – w ciągu ostatnich 18 miesięcy aktualni najemcy galerii przedłużyli umowy najmu na łączną powierzchnię przekraczającą 13 200 mkw. Wśród marek, które zdecydowały się pozostać w Panoramie na dłużej są m.in. Carrefour, Castorama i CCC, które dodatkowo powiększyło swój sklepu o 320 mkw. Właściciel i jednocześnie asset manager obiektu - firma Balmain Asset Management, podpisała również umowy z nowymi najemcami takimi jak Euro Apteka (110 mkw.) oraz nowy plac zabaw dla dzieci (110 mkw.). Zmiany czekają również Klinikę Rehasport, która powiększyła się o ponad 320 mkw., tworząc sklep ze sprzętem medycznym i dodając do zakresu usług jeden z najnowocześniejszych w Europie rezonansów magnetycznych 3T.

- Galeria Handlowa Panorama była jednym z pierwszych centrów handlowych w Polsce, w które byliśmy zaangażowani, dlatego sukces tego centrum jest dla nas szczególnie ważny - mówi Olga Łoś, Asset Manager Panoramy z ramienia Balmain Asset Management. - Zależy nam na modernizacji naszej galerii w odpowiedzi na zmieniające się oczekiwania klientów oraz rosnące znaczenie lokalizacji. To są główne powody, które stoją za decyzją o rozbudowie i równoważeniu tenant-mix Panoramy - dodaje.

Modernizacja Galerii handlowej Panorama, która rozpocznie się na przełomie 2014/15, będzie miała charakter kompleksowy. Metamorfozę przejdzie zarówno wnętrze Galerii, jak i jej fasada. W tym czasie w centrum pojawią się także nowi najemcy.

W odnowionej Panoramie dominować będą nowoczesne materiały wykończeniowe, jasne kolory oraz naturalne światło wpadające do środka centrum poprzez zamontowane w suficie świetliki. Odnowione zostaną pasaże, na których zainstalowane zostaną między innymi nowe sufity, oświetlenie, oznakowanie i nowoczesne nośniki reklamowe. Autorem projektu architektonicznego jest wrocławskie biuro architektoniczne Bieniasz Nicholson Architekt. Przetarg na generalnego wykonawcę ruszy w czerwcu br.

Podczas modernizacji Panoramy Balmain Asset Management będzie wykorzystywać swoją wiedzę i doświadczenie zdobyte w trakcie wielu z powodzeniem zakończonych przez firmę projektów remontowo-budowlanych między innymi w Ferio Konin, Aurze Centrum Olsztyna, Zawiszy Malbork, CWW Zielona Góra, Unii Park Grudziądz, lub też trwającej właśnie rozbudowy Galerii Pomorskiej w Bydgoszczy i budowy Centrum Galardia w Starachowicach.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie