×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Intensywne prace zespołu ds. Kodeksu urbanistyczno-budowlanego. Spotkania kilka razy w tygodniu

  • Autor: PAP
  • 18 maj 2018 16:54
fot. Fotolia

Zespół ds. projektowanego Kodeksu urbanistyczno-budowlanego będzie się spotykał nawet kilka razy w tygodniu - powiedział wiceminister inwestycji i rozwoju Artur Soboń, który odpowiada w resorcie za kwestie budownictwa.

REKLAMA

W piątek minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński powołał zespół doradczy, który przygotuje reformę procesu inwestycyjno-budowlanego, w tym nowelę ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym oraz Kodeks urbanistyczno-budowlany.

Soboń powiedział, że "zespół już podzielił się na grupy robocze, które zajmą się określonymi zagadnieniami". Dodał, że zespół "rusza pełną parą".

"W zespole pracują ludzie, którym zależy, aby polskie prawo w zakresie budowlanym, planistycznym, architektonicznym, geodezyjnym, było procesem spójnym, czytelnym, transparentnym i zrozumiałym dla wszystkich" - podkreślił.

Najważniejsze - zdaniem wiceministra - jest to, żebyśmy "zaczęli planować przestrzeń w sposób spójny, kompleksowy i funkcjonalny".

Soboń powiedział, że praca w zespole jest nieodpłatna. Nie wykluczył jednak, że przygotowanie opracowań, które członkom zespołu zleci ministerstwo, będzie odpłatne.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie