REKLAMA
PARTNER PORTALU partner portalu
×

Szukaj w serwisie

Inwestor zapowiada architekturę na światowym poziomie. Oto biurowiec Central Point

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 30 lis 2017 11:47
Inwestor zapowiada architekturę na światowym poziomie. Oto biurowiec Central Point
Central Point fot. mat. prasowe
Inwestor zapowiada architekturę na światowym poziomie. Oto biurowiec Central Point
Inwestor zapowiada architekturę na światowym poziomie. Oto biurowiec Central Point

Znany wcześniej pod nazwą CBD One, pierwszy wysokościowy projekt Immobel Poland na polskim rynku nabiera ostatecznego kształtu. Inwestor zdecydował o zmianie nazwy biurowca na Central Point, co nawiązuje do świetnej lokalizacji obiektu, u zbiegu głównych arterii miasta – ul. Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej, posadowionego bezpośrednio nad jedynym w Warszawie skrzyżowaniem dwóch linii metra. Autorami projektu są Biuro Projektowe Kazimierski i Ryba oraz paryskie biuro firmy Arquitectonica.

REKLAMA

W październiku Immobel Poland świętował zawieszenie wiechy na swojej flagowej inwestycji - rewitalizowanym budynku Cedet, w samym centrum stolicy - a już dziś zapowiada start kolejnego projektu. 21-piętrowy budynek biurowy z funkcją usługową - Central Point, o powierzchni całkowitej 19 100 mkw, ma zostać oddany do użytku w połowie 2020 roku.

Biznes wraca do Centrum

Central Point to unikalny projekt realizacji budynku biurowo - usługowego w samym sercu Warszawy, na przecięciu dwóch linii metra oraz przy trasach licznych linii autobusowych i tramwajowych. Biorąc pod uwagę zarówno łatwość dotarcia samochodem, jak i transportem publicznym (w sąsiedztwie znajduje się także stacja Veturilo) będzie to zdecydowanie jeden z najlepiej skomunikowanych biurowców w Warszawie. Unikalność lokalizacji podkreśli również sąsiedztwo planowanego Muzeum Sztuki Współczesnej oraz Teatru Rozmaitości, które powstaną na Placu Defilad.

Wyjątkową lokalizację i projekt doceniają także potencjalni najemcy. Jacek Wachowicz, prezes Immobel Poland przyznaje, że firma ma już poważne zapytania od klientów. - Informacja o starcie procesu budowlanego Central Point wygenerowała już zainteresowanie rynku. Najemcy wiedzą, że Immobel na świecie słynie z realizacji wyjątkowych, nieszablonowych projektów w najwyższym standardzie i z poszanowaniem środowiska naturalnego. W tym wypadku dochodzi jeszcze niepowtarzalna lokalizacja, bezpośrednie sąsiedztwo stacji metra. Nie mieliśmy jeszcze czasu wyprodukować finalnych materiałów marketingowych, a już prowadzimy zaawansowane rozmowy o komercjalizacji.

Architektura na światowym poziomie

Autorami projektu wieży są: Biuro Projektowe Kazimierski i Ryba oraz paryskie biuro firmy Arquitectonica, od wielu lat współpracujące z Grupą Immobel przy projektach w Belgii i Luksemburgu. Paryscy architekci przeprojektowali całą, planowaną pierwotnie fasadę budynku. Ostatnio pracują także nad strefą lobby, aby była ona bardziej funkcjonalna i atrakcyjna dla użytkowników. W finalnym projekcie deweloper zdecydował się także na dwa tarasy na piętrze 4 oraz 7. Najwyższe piętro zostało wyposażone w antresolę, wpływającą bardzo korzystnie na walory reprezentacyjne tej kondygnacji.

Komunikacja wewnątrz budynku odbywać się będzie za pomocą 6 szybkobieżnych wind. W pełni przeszklona fasada zagwarantuje stały dostęp światła dziennego. Wnętrza zostaną wykończone przy użyciu najlepszej jakości materiałów i spełnią najwyższe standardy biurowe klasy A. Projekt gwarantuje elastyczną aranżację powierzchni piętra biurowego (939 mkw), żaluzje okienne, wysokość 275 cm w świetle kondygnacji oraz bardzo wydajną wentylację.

W tej chwili Immobel Poland pracuje m.in. nad wprowadzeniem nowych rozwiązań technicznych i optymalizacją powierzchni. W ostatnim czasie firma doprecyzowała także projekt parkingu. Co ciekawe obiekt będzie umiejscowiony w bezpośrednim sąsiedztwie dwóch linii metra, a część konstrukcji będzie nadwieszona nad tunelem pierwszej linii, przy jednoczesnym oparciu czterech dolnych kondygnacji na dachu stacji metra. Taki projekt wymaga bardzo skomplikowanej struktury technicznej. Ze względu na szereg wyzwań inżynieryjnych, wszelkie prace muszą być przeprowadzane w kooperacji ze spółką Metro Warszawskie. Przy realizacji inwestycji Immobel Poland zapowiada ścisłą współpracę także ze swoją belgijską spółką – matką i wykorzystanie jej doświadczeń zdobytych m.in. przy realizacji obiektów: Black Pearl czy Mobius w Brukseli.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie