×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Inwestycja Penty odmieni zaniedbany fragment warszawskiej Woli

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 19 kwi 2018 11:12
Inwestycja Penty odmieni zaniedbany fragment warszawskiej Woli
Inwestycja Penty odmieni ten zaniedbany fragment warszawskiej tkanki miejskiej w nowoczesną i przyjazną przestrzeń. Warto dodać, że budynek będzie sąsiadował z placem Kazimierza, otwartym placem miejskim z przestrzenią rozrywkową (stanowiącym część planowanej inwestycji Towarowa 22), który powstanie w miejscu historycznego placu miejskiego Warszawy z początku XX wieku – komentuje Damian Grzywacz, dyrektor zarządzający, Penta Real Estate w Polsce fot. mat. inwestora

Penta Real Estate rozpoczęła rozbiórkę budynków na terenie dawnych Zakładów Graficznych „Dom Słowa Polskiego”, przy ulicy Miedzianej 11 na warszawskiej Woli. Na działce o powierzchni około 6,3 tys. mkw., w prestiżowej i dynamicznie rozwijającej się, nowej dzielnicy biznesowej Warszawy – tzw. City Centre West – powstanie drugi projekt deweloperski Penta Real Estate w Polsce.

REKLAMA

Penta Real Estate uzyskała pozwolenie na wyburzenia i prace prowadzone są na podstawie prawomocnej decyzji. Istniejąca zabudowa zostanie całkowicie rozebrana i działka zostanie przygotowana do realizacji projektu. W pierwszej kolejności zostanie rozebrany budynek typu “Berlin” – budynek magazynowy w głębi działki, a w następnym etapie budynek typu "Lipsk" – budynek biurowy położony na skrzyżowaniu ulic Miedzianej i Pańskiej. Zgodnie z harmonogramem rozbiórka zakończy się w III kwartale 2018 roku.

– Na działce u zbiegu ulicy Miedzianej i Pańskiej powstanie nowoczesny budynek biurowy, który przyszłym najemcom dostarczy około 28 tys. mkw. powierzchni najmu brutto. Budynek będzie posiadał certyfikat LEED i będzie spełniał najwyższe wymagania technologiczne w zakresie energooszczędności. W odróżnieniu od wielu budynków wysokościowych w otoczeniu inwestycji Penta Real Estate, ktore są aktualnie albo w trakcie realizacji albo w przygotowaniu – nasz budynek nie będzie budynkiem wieżowym. Inwestycja Penty odmieni ten zaniedbany fragment warszawskiej tkanki miejskiej w nowoczesną i przyjazną przestrzeń. Warto dodać, że budynek będzie sąsiadował z placem Kazimierza, otwartym placem miejskim z przestrzenią rozrywkową (stanowiącym część planowanej inwestycji Towarowa 22), który powstanie w miejscu historycznego placu miejskiego Warszawy z początku XX wieku – komentuje Damian Grzywacz, dyrektor zarządzający, Penta Real Estate w Polsce.

Atutem nowej inwestycji Penta Real Estate jest położenie w prestiżowej i dynamicznie rozwijającej się, nowej dzielnicy biznesowej Warszawy tzw. City Centre West, w bezpośrednim sąsiedztwie Ronda Daszyńskiego, jak również blisko Śródmieścia i Ronda ONZ oraz centrum biznesowego Warszawy (tzw. Central Business District). Położenie działki zapewnia doskonałe jej skomunikowanie z centrum Warszawy i bardzo dobry dostęp do transportu publicznego – wielu linii tramwajowych, autobusowych oraz II linii metra.

Inwestycja na warszawskiej Woli będzie drugim projektem deweloperskim Penta Real Estate w Polsce. We wrześniu 2017 roku został oficjalnie otwarty biurowiec D48, budynek klasy A o powierzchni najmu ponad 26 tys. mkw., zlokalizowany w samym centrum Służewca, największej dzielnicy biznesowej Warszawy, u zbiegu ulic Domaniewskiej i Postępu.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie