×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Inwestycja Tuwima Apartments powstaje w Nowym Centrum Łodzi. Resi Capital stawia na nowoczesną architekturę

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 09 sty 2023 12:42
  • Aktualizacja: 09 sty 2023 12:48
Inwestycja Tuwima Apartments powstaje w Nowym Centrum Łodzi. Resi Capital stawia na nowoczesną architekturę
Pierwsze mieszkania z oferty Tuwima Apartments w Nowym Centrum Łodzi już w sprzedaży, fot. mat. inwestora

Po zdobyciu rynku mieszkaniowego w Katowicach i we Wrocławiu Resi Capital S.A., spółka należąca do grupy kapitałowej Cavatina Group S.A., wprowadza do sprzedaży pierwsze mieszkania z kompleksu Tuwima Apartments na terenie Nowego Centrum Łodzi.

REKLAMA

  • Pierwsze mieszkania z oferty Tuwima Apartments w Nowym Centrum Łodzi już w sprzedaży.
  • Inwestycja zlokalizowana w prestiżowej części rewitalizowanego śródmieścia będzie oferowała w sumie blisko 600 lokali w dwóch budynkach z bogatą częścią usługową na parterach.
  • Nowoczesna architektura Tuwima Apartments nawiązuje do historycznej spuścizny Łodzi.

Kompleks mieszkaniowy Tuwima Apartments znajduje się we wschodniej części Nowego Centrum Łodzi,  w kwadracie ulic Tuwima, Przędzalniczej, al. Rodziny Grohmanów i Tramwajowej. Powstaje obecnie 11-piętrowy budynek wzdłuż al. Rodziny Grohmanów oferujący 452 mieszkania o powierzchni od 25 do 80 mkw., w którym dostępnych jest pierwsze 150 lokali na sprzedaż. Kolejny etap zakłada realizację 7- piętrowego budynku z 145 mieszkaniami przy ul. Tuwima. W sumie deweloper dostarczy na łódzki rynek ponad 26 300 mkw. powierzchni użytkowej.

Zielona enklawa i nowoczesna architektura

Nowoczesna architektura Tuwima Apartments nawiązuje do historycznej spuścizny Łodzi i wpisuje się w spektakularny program rewitalizacji kluczowego obszaru śródmieścia, w ramach którego powstaje Nowe Centrum Łodzi – prestiżowa dzielnica o powierzchni 100 ha w samym sercu miasta, wydzielona ulicami Narutowicza, Kopcińskiego, Tuwima i Piotrkowską. Ta nowa wizytówka Łodzi łączy funkcje mieszkaniowe, usługowe, biznesowe i kulturalne, a najlepsze tradycje spotykają się tu z nowoczesnością i zielonymi rozwiązaniami, tworząc atrakcyjną przestrzeń do życia, spędzania wolnego czasu i pracy.

Tuwima Apartments to zielona enklawa uzupełniająca charakter zabudowy Nowego Centrum Łodzi. Do dyspozycji mieszkańców oddamy rozległe tereny rekreacyjne i wypoczynkowe o powierzchni ponad 2 600 mkw. w postaci dwóch otwartych dziedzińców dostępnych poprzez schody terenowe oraz plac zabaw o powierzchni ponad 300 mkw. - nadmienia Anna Łagowska-Cioch, Head of Residential Sales & Leasing Resi Capital S.A. 

Podobnie jak wszystkie projekty realizowane przez dewelopera kompleks mieszkaniowy będzie podlegał certyfikacji w systemie BREEAM, podkreślającym istotność kluczowych czynników takich jak lokalizacja i dostępność komunikacyjna, zastosowanie rozwiązań zmniejszających zużycie wody i energii oraz wykorzystanie prośrodowiskowych i ekologicznych materiałów.
Tuwima Apartments to drugi, obok WIMA Widzewskiej Manufaktury, projekt mieszkaniowy realizowany przez Resi Capital w Łodzi.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie