REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Inwestycja zaprojektowana wokół 100-letniego dębu już na wykończeniu

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 03 sty 2022 12:13
Inwestycja zaprojektowana wokół 100-letniego dębu już na wykończeniu
Osiedle Perspective na wrocławskich Kowalach, fot. mat. prasowe Bouygues Immobilier Polska
Inwestycja zaprojektowana wokół 100-letniego dębu już na wykończeniu

Prace na osiedlu Perspective na wrocławskich Kowalach wkraczają w ostateczny etap. Zamysł projektowy osiedla koncentruje się wokół 100-letniego dębu, będącego pomnikiem przyrody.

REKLAMA

Ze stuletnim dębem w centrum osiedla i francuskim klimatem w tle – tak już latem będą mogli mieszkać lokatorzy wyjątkowych willi miejskich na wrocławskich Kowalach. Wiecha na budowie już zawisła, a prace na osiedlu Perspective wkraczają w ostateczny etap.

Na wrocławskich Kowalach trwają intensywne prace nad ukończeniem osiedla Perspective, 13 kameralnych budynków w stylu willi miejskich z ogródkami. Pierwsi mieszkańcy otrzymają klucze już latem.

– Cała inwestycja jest obecnie w stanie surowym zamkniętym. Na połowie budynków prowadzimy prace elewacyjne, zaś większość willi jest już otynkowanych. Postępują też prace związane z posadzkami. Na początku grudnia przystępujemy także do zagospodarowania terenu na osiedlu – mówi Cezary Grabowski, dyrektor sprzedaży i marketingu Bouygues Immobilier Polska.

100-letni dąb w centrum osiedla

Zamysł projektowy Perspective koncentruje się wokół 100-letniego dębu, który stanowi serce osiedla. Wille zostały zlokalizowane wzdłuż alei obsadzonej zielenią, w centrum której znajduje się słynny dąb. Deweloper zadbał, by pomnik przyrody został należycie wyeksponowany – dąb znajdzie się na oświetlonym skwerze. Dodatkowo na osiedlu powstanie plac zabaw i plac do rekreacji. – Ważne było dla nas stworzenie miejsca spotkań mieszkańców. Zaprojektowania dla nich wspólnej przestrzeni wśród drzew i zieleni, gdzie mogliby spotykać się po pracy i rozmawiać, patrząc jednocześnie na bawiące się dzieci – mówi Cezary Grabowski.

Motyw dębu zdecydowanie zdominował osiedle Perspective – subtelny wizerunek dębowego liścia pojawia się w częściach wspólnych, a także na ogrodzeniu, balustradach balkonów, przesłonach przy wejściach do budynków.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie