Spółka Hunger Development, założona przez duńskiego architekta Floriana Hungera, pozyskała 23 mln zł finansowania na rewitalizację dwóch budynków biurowych klasy A i A+ w Bydgoszczy.
Rewitalizacji podlegać będą dwa bydgoskie biurowce. Pierwszy z nich, H+ „City”, to jeden z najbardziej rozpoznawalnych budynków w mieście o charakterystycznej szklanej elewacji. Biurowiec o powierzchni najmu 3,8 tys. m kw. jest zlokalizowany w ścisłym centrum. Obiekt został wybudowany w latach 1992–1993 w oparciu projekt architektoniczny przygotowany dla ówczesnego Banku Handlowego. Hunger Development nabył nieruchomość w grudniu 2017 roku i aktualnie prowadzi jej rekomercjalizację.
Zdaniem Oskara Hungera, prezesa Hunger Development, poza miastami „wielkiej piątki” to właśnie w rynku bydgoskim drzemie ogromny potencjał. – Naszym celem jest uzyskanie wysokiego standardu powierzchni w przystępnej cenie. Pieniądze, które udało nam się pozyskać, zostaną przeznaczone na rewitalizację budynku H+ „City” przy ul. Jagiellońskiej 21 – tłumaczy Oskar Hunger.
Budynek H+ „Danhouse” został oddany do użytkowania w 2009 roku jako pierwszy etap centrum biznesowego Scanpark Business Center. Nieruchomość o powierzchni najmu 6,7 tys. m kw. znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie Galerii Pomorskiej, w pobliżu nowej stacji PKP Bydgoszcz Wschód, z bardzo dobrymi połączeniami na trasie Gdańsk–Bydgoszcz–Warszawa.
– Planujemy stworzyć nowy brand biurowy H+. Model ten jest stosowany m.in. przez sieci hotelowe, takie jak Hilton czy Marriott, i polega na budowaniu wielu budynków pod tą samą marką. Brand H+ otrzyma także następny biurowiec przy ul. Towarowej 36 w Bydgoszczy – drugi etap kompleksu Scanpark Business Centre. Docelowo budynek będzie miał 16 tys. m kw. powierzchni. Biurowiec H+ „Danhouse”, będący pierwszym etapem Scanparku, jest już wynajęty w 100 proc. – dodaje Oskar Hunger.
Hunger Development jest firmą o skandynawskich korzeniach z siedzibą w Bydgoszczy. Spółka zarządza blisko 14,3 tys. m kw. powierzchni biurowej oraz blisko 3,6 tys. m kw. powierzchni magazynowej. Założyciel firmy, duński architekt MAA Florian Hunger, funkcjonował na międzynarodowym rynku deweloperskim od 1994 roku, zaś w Bydgoszczy – od 2007 roku. W 2016 roku kierownictwo spółką przejęli jego synowie – Oskar i Filip Hunger.
architekt, współwłaściciel WXCA
współwłaściciel, architekt BB Architekci
architekt, urbanista ArKuS Biuro Projektowo-Doradcze
właściciel, główny projektant FAAR architekci
założyciel, architekt Proarchitektura
założyciel, architekt Proarchitektura