×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

J.W. Construction w końcu z pozwoleniem. Hanza Tower to projekt architektów z Urbicon

  • Autor: PropertyDesign.pl / Housemarket.pl
  • 09 mar 2022 14:51
Hanza Tower fot. mat. prasowe

Najwyższy obiekt apartamentowo-komercyjny pomiędzy Berlinem a Trójmiastem, Hanza Tower otrzymał pozwolenie na użytkowanie. Dla J.W. Construction koncepcję architektoniczną obiektu opracowała pracownia Urbicon. W planach inwestora, Hanza Tower ma zostać nowym symbolem Szczecina.

REKLAMA

W najwyższym w Szczecinie budynku Hanza Tower jest 480 apartamentów. Na nabywców czekają już tylko dwa mieszkania pięciopokojowe. Lokale komercyjne zajmują parter i piętra od 1 do 5. W sprzedaży zostały ostatnie lokale usługowe. Lokale przeznaczone na handel i usługi zajmują 6 tys. mkw. Rozmieszczone są na parterze i pierwszym piętrze. Na parterze do kupienia są już tylko cztery: przeznaczony na sklep wielkopowierzchniowy lokal i trzy małe.

W wyglądającym jak ćwiartka tortu, wysokim na 4 m lokalu o powierzchni 234 m kw., z całą przeszkoloną półokrągłą ścianą z okien i trzema drzwiami wejściowymi dostępnymi z ulicy, mogłaby powstać kawiarnia. Na pierwszym piętrze, również z półokrągłą szklaną ścianą, jest pomieszczenie przystosowane na lokal gastronomiczny o powierzchni 529 m kw. z zapleczem. Powierzchnia biurowa zajmuje w Hanza Tower 3 tys. m kw.

Hanza Tower to również Centrum Konferencyjne i Wystawiennicze z hallem recepcyjnym oraz przylegającymi doń biurami. Dzięki mobilnym ścianom można tu utworzyć trzy sale o łącznej powierzchni ponad 800 m kw. lub kilka mniejszych, wielofunkcyjnych sal z dostępem do zaplecza multimedialnego i technicznego. Uroczyste otwarcie Centrum Konferencyjnego planowane jest na maj.

Całkowita powierzchnia budynku Hanza Tower to ponad 54 tys. m kw. Na trzech piętrach podziemnych usytuowany jest parking na 403 samochody i 120 rowerów. Na dachu budynku mieści się taras widokowy.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie