×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Jak będzie się mieszkać w Warszawie przyszłości?

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 06 maj 2021 11:40
Jak będzie się mieszkać w Warszawie przyszłości?
Jak będzie się mieszkać w Warszawie przyszłości?, fot. shutterstock

Blisko 250 projektów – tyle prac wpłynęło w ramach konkursu FUTUWAWA. Jak będziemy mieszkać w Warszawie przyszłości? Wizje uczestników są bardzo różnorodne. Teraz warszawiacy mogą głosować w plebiscycie na najlepszy projekt i przyznać swoją nagrodę.

REKLAMA

Konkurs, w którym warszawski Ratusz zapytał mieszkańców, jak widzą mieszkanie w stolicy za 30 lat, odbywa się w związku z trwającymi pracami nad nowym Studium dla Warszawy.

Plebiscyt trwa do 17 maja. Projekt, który zdobędzie najwięcej głosów mieszkańców otrzyma nagrodę specjalną w wysokości 1000 zł. A jury przyzna swoje nagrody o łącznej puli 15 000 zł oraz nagrody rzeczowe.

- Bardzo cieszę się z tak licznych, nadesłanych prac. Są wśród nich nie tylko pomysły na rozwiązanie problemów i wyzwań związanych z mieszkaniem w Warszawie, prowokacyjne utopie, ale też prace dystopijne, ostrzeżenia, które zwracają uwagę na konsekwencje możliwych aktualnych trendów. Jestem przekonana, że te projekty ożywią dyskusję o przyszłości Warszawy. I zapraszam do głosowania na najlepszy – mówi Marlena Happach, architekt miasta i juror konkursu.

Otwarta formuła zachęciła do udziału zarówno dorosłych uczestników profesjonalistów i amatorów, a także dzieci i młodzież.

Nadesłane projekty pokazują różne podejścia  do tematu mieszkania – nie tylko konkretne, ale także teoretycznie, opisowe, metaforyczne, konceptualne lub futurologicznie. Niektórzy autorzy proponują kompleksowe odpowiedzi, a inni skupiają się tylko na wybranych elementach związanych z zamieszkiwaniem np. zielenią czy rekreacją w mieście. Odpowiedzi prezentowane są w bardzo różnych formach  nie tylko za pomocą wizualizacji czy makiety, ale również  za pomocą innych mediów, m.in.: filmu, piosenki, komiksu, reportażu radiowego czy też marki odzieżowej!

Prace zwycięzców wybranych przez jury konkursu i warszawiaków zostaną zaprezentowane 2 czerwca, na wystawie przed Zodiakiem Warszawskim Pawilonem Architektury. W tym czasie w pawilonie będzie można oglądać wystawę pokazującą założenia do nowego studium dla Warszawy, które zostaną poddane konsultacjom społecznym.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie