×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Jak idą prace nad najdłuższym woonerfem w Łodzi?

  • Autor: UM Łódź
  • 08 cze 2022 09:42
Jak idą prace nad najdłuższym woonerfem w Łodzi?
Tak ma wyglądać najdłuższy woonerf w Łodzi, fot. UMŁ

Trwa budowa najdłuższego woonerfu w Łodzi. Co się dzieje na placu budowy na ulicy Strzelców Kaniowskich?

REKLAMA

– Wykonawca zabezpieczył teren budowy, zakończyły się też niezbędne rozbiórki. Idziemy zgodnie z harmonogramem. Obecnie kończymy roboty w zakresie odwodnienia w obrębie skrzyżowania z ul. 6-go Sierpnia. Rozpoczęły się prace  związane z budową odwodnienia na dalszym odcinku (od ul. 6-go Sierpnia w kierunku ul. Zielonej). W następnej kolejności wykonawca zacznie roboty ziemne oraz wymianę instalacji – mówi Marcin Sośnierz, Zarząd Inwestycji Miejskich.

Ulica Strzelców Kaniowskich dołączy do listy wyremontowanych ulic na Zielonym Polesiu. Nawierzchnia ulicy i chodników zostanie wykonana z kostki, pojawi się nowe oświetlenie i bezpieczne zjazdy do posesji.

Zielone Polesie pełne drzew i krzewów

Od kilku lat trwają intensywne zazielenianie Starego Polesia. To rejon, w którym podczas dynamicznego rozwoju na przełomie XIX i XX w. nie pomyślano o wytyczeniu parków. Dzięki prowadzonym inwestycjom ulice na Polesiu będą pełne drzew i kwiatów.Sadzone są tam głównie kasztanowce, miłorzęby, wiśnie japońskie i klony drobnolistne. 

Na samym tylko słynnym łódzkim „kolanku”, czyli ciągu ul. Lipowej skręcającej w ul. Próchnika, zasadzono 30 drzew. I właśnie na tym odcinku stoi największe drzewo, które miasto posadziło po 1989 roku. To niemal 10-metrowa lipa, której pień ma w obwodzie aż metr!

Podobnie będzie i przy przebudowywanym odcinku ul. Strzelców Kaniowskich. Przybędzie siedem kasztanowców i jedna robinia. Dodatkowo, wykonawca nasadzi kilka tysięcy krzewów.

Nie zabraknie tu stylowych elementów małej architektury. Podobnie, jak na wcześniej wyremontowanym odcinku zostaną ustawione nowe ławki, siedziska, stojaki na rowery i kosze na śmieci.

Inwestycję realizuje łódzka firma MMK-INŻ, która wykona prace za blisko 3,5 mln złotych.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie