REKLAMA
PARTNER PORTALU partner portalu
×

Szukaj w serwisie

Jak się zmieni Plac Powstańców Warszawy?

  • Autor: UM Warszawa
  • 24 lis 2017 11:20
Jak się zmieni Plac Powstańców Warszawy?
fot. shutterstock

Plac Powstańców Warszawy czekają kolejne zmiany. Władze Warszawy chcą wspólnie z mieszkańcami porozmawiać o nowej koncepcji dla tego miejsca. Docelowa wizja placu powstanie w trakcie warsztatów z udziałem architektów.

REKLAMA

Trwają prace nad planem zagospodarowania rejonu tzw. Ściany Wschodniej, który obejmuje plac Powstańców Warszawy. Miasto przygotowuje też koncepcję budowy parkingów podziemnych. Jeden z nich znajdzie się właśnie pod placem. Dodatkowo rozbudowę swojej siedziby rozważa Narodowy Bank Polski, a wkrótce otwarty zostanie gmach Prudential. W obliczu tych zmian czas pójść o krok dalej i zaprojektować docelową koncepcję zagospodarowania tego terenu.

Jak wziąć udział w konsultacjach?

Zachęcamy mieszkańców do wzięcia udziału w partycypacyjnym projektowaniu docelowej wizji placu Powstańców Warszawy.

Jaki plac będzie atrakcyjny dla odwiedzających? Jak powinien być zorganizowany ruch na placu: dla pieszych, rowerzystów, komunikacji miejskiej oraz  dla indywidualnych samochodów? Jak kształtować architekturę placu, by nawiązać do jego historii i umiejętnie łączyć ją z tym, co nowe? Odpowiedzi na te pytania, a finalnie koncepcja zagospodarowania zostaną wypracowane w trakcie warsztatów z udziałem architektów, urzędników miejskich i mieszkańców.

W ramach przygotowań warsztatów o przyszłości placu, w sobotę, 25 listopada, o godz. 12.00, władze Warszawy zapraszają na spacer z varsavianistą Dariuszem Bartoszewiczem. Zbiórka w holu Hotelu Gromada, Dom Chłopa (pl. Powstańców Warszawy 2). Swoje pomysły można również wysłać na adres konsultacje@um.warszawa.pl. Uwaga! Termin przyjmowania zgłoszeń przesłanych drogą elektroniczną mija w czwartek, 30 listopada.

Harmonogram warsztatów
Sobota, 2 grudnia
w godz. 11.00 – 13.00 - spacer badawczy po pl. Powstańców Warszawy (zbiórka przy wejściu głównym do budynku Narodowego Banku Polskiego).
Wszystkie poniżej wymienione sesje warsztatowe, studio otwarte z punktem konsultacyjnym oraz prezentacja końcowa odbędą się w siedzibie Biura Architektury i Planowania Przestrzennego przy ul. Marszałkowskiej 77/79 (sala na parterze). Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny. Nie obowiązują zapisy.
Poniedziałek, 4 grudnia
w godz. 17.00 – 18.00  -  otwarcie warsztatów (wprowadzenie)
w godz. 18.00 – 20.30  - sesja warsztatowa: Jaki plac?
Na uczestników czeka praca warsztatowa przy stołach wraz z ekspertami i przedstawicielami Urzędu m.st. Warszawy;
Wtorek, 5 grudnia
w godz. 14.00 – 18.00 - studio otwarte dla chętnych na wspólną pracę projektową (punkt konsultacyjny);
Środa, 6 grudnia
w godz. 18.00 – 20.30 - sesja warsztatowa w oparciu o koncepcję wstępną, następnie prezentacja wstępnej koncepcji, dyskusja i praca warsztatowa przy stołach wraz z ekspertami i przedstawicielami Urzędu m.st. Warszawy;
Czwartek, 7 grudnia
w godz. 14.00 – 18.00 - studio otwarte dla chętnych na wspólną pracę projektową (punkt konsultacyjny);
Piątek, 8 grudnia
godz. 18.00 – 20.00 - prezentacja koncepcji końcowej placu Powstańców Warszawy, będącej wynikiem prac warsztatowych, dyskusja oraz wystawa.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie