×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Jak statki na... Młodym Mieście. Cavatina z nowym projektem

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 16 kwi 2018 09:01
  • Aktualizacja: 16 kwi 2018 09:00
Jak statki na... Młodym Mieście. Cavatina z nowym projektem
Wizualizacja firmy Cavatina

Młode Miasto rośnie jak na drożdżach. Cavatina, jeden z inwestorów postoczniowego terenu w Gdańsku, pokazała koncepcję inwestycji przy biegnącej równolegle do ul. Jana z Kolna ulicy Malarzy.

REKLAMA

Podczas odbywającej się na terenie Stoczni Gdańskiej konferencji "Młode Miasto – Jestem na Tak!", architekt Piotr Jasiński – dyrektor działu projektowania Cavatina Holding zaprezentował koncepcję inwestycji przy biegnącej równolegle do ul. Jana z Kolna ulicy Malarzy, zgodnie z którą powstanie w tym miejscu zielona aleja.

- Teren postoczniowy jest szczególnie wymagający, ze względu na jego znaczenie historyczne. Jednocześnie daje też wyjątkowe możliwości. Takie miejsce wymaga łączenia odwagi projektowej z wrażliwością i doświadczeniem w przywracaniu do życia zdegradowanych terenów. Właśnie w tym kierunku zmierza zaprezentowana koncepcja - mówił dyrektor działu projektowania Cavatina Holding.

Inspiracją dla architektury budynków była stocznia i jej krajobrazy. Najważniejszą zaś – wygląd statku w trakcie budowy. - Ta idea oraz wygląd budynków przemysłowych sprzed wojny, zainspirowały nas do tego, żeby od strony stoczniowej elewacja miała bardziej przemysłowy charakter. Zwykle w XXI wieku architektura biurowa jest opakowana w szklaną elewację. My chcemy, by od strony stoczni, była to "przemysłowa krata" uzupełniona zielenią – powiedział arch. Piotr Jasiński.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie