×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Jaka będzie stolica przyszłości? Zadecyduje o tym ważny dokument

  • Autor: UM Warszawa
  • 26 lis 2018 10:09
Jaka będzie stolica przyszłości? Zadecyduje o tym ważny dokument
fot. unsplash

Jaka będzie stolica przyszłości? Co to jest dobre sąsiedztwo? Władze Warszawy zapraszają mieszkańców na warsztaty oraz konsultacje dotyczące Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego m.st. Warszawy.

REKLAMA

W wygodnym i dobrze zaprojektowanym mieście wszystkie codzienne sprawy można załatwić blisko domu. Kształtowanie się miasta jako dobrze działających sąsiedztw ułatwi właśnie nowe Studium. Na warsztatach mieszkańcy Warszawy i władze miasta będą się zastanawiać, co to znaczy dobre sąsiedztwo w zabudowie jednorodzinnej, w dawnych oraz nowych osiedlach mieszkaniowych, a także w miejscach oddalonych od centrum miasta i dzielnic.

Warsztaty „Jak rozwijać Warszawę w oparciu o dobre sąsiedztwo?” odbędą się 24 listopada oraz 1 grudnia do Biura Architektury i Planowania Przestrzennego przy ul. Marszałkowskiej 77/79. Początek o godz. 10.30. Wstęp wolny.

Studium jest scenariuszem przestrzennego rozwoju miasta, pisanym na dziesięciolecia. To sprzed 12 lat już mocno się zdezaktualizowało, a Warszawa mierzy się z nowymi wyzwaniami przestrzennymi, ekonomicznymi i demograficznymi.

Nowe Studium to pomysł na Warszawę bardziej przyjazną mieszkańcom i lepiej przygotowaną na zmiany klimatyczne. Zieleń i woda, czyli tzw. zielona i niebieska infrastruktura - poprawiająca komfort życia i uodparniająca miasto na ekstremalne zjawiska pogodowe jak ulewy czy upały - będzie lepiej chroniona. Zabudowa nie będzie już oddalać się od centrum i rozlewała się na peryferie, miasto stanie się bardziej zwarte i będzie lepiej wykorzystywało istniejące zasoby (np. drogi). Tym samym zmniejszą się koszty ekonomiczne i ekologiczne urbanizacji. Przybędzie tzw. obszarów wielofunkcyjnych, czyli miejsc, gdzie można żyć, pracować i odpoczywać a mieszkańcy przestaną tracić tak dużo czasu na dojazdy.

Nowe Studium powstanie za około dwa i pół roku. To czas niezbędny na m.in. przeprowadzenie wymaganych analiz, sporządzenie wariantowych koncepcji, uzgodnienia. Wariantowe koncepcje, a potem projekt Studium będą także przedmiotem osobnych konsultacji społecznych.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie