×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Jaki: Budowa nowych połączeń metra to moje twarde zobowiązanie

  • Autor: PAP
  • 27 lip 2018 09:20
Jaki: Budowa nowych połączeń metra to moje twarde zobowiązanie

Budowa dwóch nowych linii metra jest moim twardym zobowiązaniem - powiedział w czwartek wiceminister sprawiedliwości i kandydat na prezydenta Warszawy Patryk Jaki. Zapowiedział, że jeżeli zostałby prezydentem Warszawy, inwestycja byłaby zamknięta wraz z końcem jego drugiej kadencji.

REKLAMA

W czwartkowym programie telewizji "wPolsce.pl" Jaki powołał się na dane, wedle których koszt budowy jednego kilometra metra w Warszawie wynosił do tej pory 330 milionów złotych. "Metra dzisiaj na świecie buduje się poniżej 300 milionów za kilometr" - zaznaczył.

Kandydat zadeklarował, że jest w stanie zredukować koszty poniżej 300 milionów, równając tym samym do europejskich standardów. Całość budżetu przeznaczonego na budowę nowych połączeń metra ma wynosić, według szacunków polityka PiS, około 15 miliardów złotych. Potrzebne środki kandydat na prezydenta Warszawy planuje uzyskać poprzez "bardziej efektywne zarządzenie budżetem miasta".

"Resztę środków zdobędę ze środków zewnętrznych" - dodał Jaki.

Z zaprezentowanych podczas środowej konferencji kandydata materiałów wynika, że proponowana III linia metra miałaby przebiegać od Białołęki do Wilanowa, natomiast IV linia metra miałaby z Marysina Wawerskiego do Ursusa.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie