×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Jeden mural, ponad 60 ilustracji. Tak upamiętnili tytuł Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023

  • Autor: www.lublin.eu
  • 14 lut 2023 11:32
Jeden mural, ponad 60 ilustracji. Tak upamiętnili tytuł Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023
Uruchomieniu nowego zakładu produkcyjnego firmy Europiek towarzyszyła prezentacja muralu na jednej z wewnętrznych ścian hali, którego symbolika odnosi się do tytułu Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023, fot. www.lublin.eu
Jeden mural, ponad 60 ilustracji. Tak upamiętnili tytuł Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023

Na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Lublinie uruchomiona została nowa hala produkcyjna firmy Europiek Sp. z o. o. Jej wewnętrzną ścianę zdobi mural o powierzchni 150 mkw. upamiętniający zdobycie przez Lublin tytułu Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023.

REKLAMA

  • Uruchomieniu nowego zakładu produkcyjnego firmy Europiek towarzyszyła prezentacja muralu na jednej z wewnętrznych ścian hali, którego symbolika odnosi się do tytułu Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023.
  • Projekt malowidła powstał we współpracy z lubelskim artystą Michałem Ćwiekiem.
  • Łączna powierzchnia muralu wynosi 150 m2, składa się na niego ponad 60 ilustracji.

Nowy zakład produkcyjny przy ul. Vetterów 13 w Lublinie, o łącznej powierzchni 3 tys. mkw., wyposażony jest w nowoczesny park maszynowo-technologiczny. Towarzyszy mu zaplecze socjalno-biurowe o powierzchni 350 mkw. Łączny koszt nakładów na inwestycję wyniósł ponad 25 mln zł.

– Nasze działania od lat skupiają się na rozwoju innowacyjnych i zrównoważonych ekosystemów gospodarczych, które przekładają się na wzmocnienie metropolitalnych funkcji Lublina w wymiarze gospodarczym. Sektor spożywczy jest dla nas szczególnie ważną gałęzią gospodarki i wpisuje się w jedną z siedmiu inteligentnych specjalizacji miasta, określonych w Strategii Lublin 2030. Cieszę się, że spółka Europiek zdecydowała się związać swoją przyszłość z Lublinem, a jej rozwój świadczy o tym, że znalazła tu środowisko sprzyjające inwestycjom i dalszemu rozwojowi firmy. Wspólnie udało nam się także stworzyć dobre warunki i klimat do współpracy na wielu polach, o czym świadczy m. in. mural, który powstał w hali produkcyjnej firmy. Wpisuje się to w nowy trend wprowadzania twórczości artystycznej do przestrzeni miejskich i przemysłowych – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Uruchomieniu nowego zakładu produkcyjnego firmy Europiek towarzyszyła prezentacja muralu na jednej z wewnętrznych ścian hali, którego symbolika odnosi się do tego wydarzenia. Projekt malowidła powstał we współpracy z lubelskim artystą Michałem Ćwiekiem. Łączna powierzchnia muralu wynosi 150 m2, składa się na niego ponad 60 ilustracji.

– Projekt muralu to pięć oddzielnych scen, połączonych ze sobą w jedną spójną kompozycję o charakterze linearnej ilustracji. Każda ze scen składa się z motywów związanych z Lublinem oraz wartościami Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023, natomiast jedna ze scen poświęcona jest w całości firmie Europiek. Na muralu możemy dojrzeć m.in.: trolejbus, czarcią łapę wybitą na deskorolce, akrobatę balansującego na linie, symbole związane z nauką, rozrywką, muzyką czy IT. Każda z 60 ilustracji była najpierw narysowana odręcznie, a potem zwektoryzowana. Ich kolorystyka nawiązuje ściśle do barw identyfikacji wizualnej miasta (zieleń, czerwień, czerń) oraz do wyrobów firmy Europiek (odcień żółci) – mówi Michał Ćwiek, autor projektu muralu, Mocno Studio.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie