×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Jeden z głównych mostów Bielska-Białej ma być wymieniony na nowy

  • Autor: PAP
  • 14 lut 2022 12:30
Jeden z głównych mostów Bielska-Białej ma być wymieniony na nowy
Jeden z głównych mostów Bielska-Białej ma być wymieniony na nowy, fot. shutterstock

Most Włókniarzy, znajdujący się w centrum Bielska-Białej, w najbliższym czasie będzie musiał zostać wymieniony na nowy. Taka jest konkluzja ekspertyzy przeprowadzonej na zlecenie komunalnego Miejskiego Zarządu Dróg – podał bielski magistrat.

REKLAMA

Jacek Kachel z wydziału prasowego bielskiego urzędu miejskiego poinformował, że w ekspertyzie pracownia inżynierska zwróciła uwagę m.in. na rozległy i zaawansowany stopień skorodowania betonu oraz stali. "Należy wykluczyć wszelkie rozważania o remoncie, a nawet czasowym wzmocnieniu. Most ten w najbliższym czasie powinien być przebudowany" - brzmi konkluzja.

Kachel wskazał, powołując się na ekspertyzę, że obecny stan techniczny mostu "wynika głównie ze złej jakości materiału użytego do izolacji góry płyty pomostowej i braku możliwości odpływu wody gromadzącej się pod nawierzchnią".

Urzędnik poinformował, że MZD ogłosił już przetarg na opracowanie projektu rozbudowy mostu wraz z budową nowej przeprawy rzece Białej. "Firma, która zwycięży, musi przygotować dokumentację obejmującą przede wszystkim rozbiórkę dotychczasowej przeprawy, a także budowę nowego, jednoprzęsłowego mostu. Potrzebna będzie również regulacja koryta rzeki Białej oraz budowa tymczasowej kładki dla pieszych" - poinformował.

Wyłoniony w przetargu wykonawca będzie miał 11 miesięcy na realizację zadania.

Most Włókniarzy jest jedną z głównych przepraw w Bielsku-Białej. 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie